3. Ragacsos tapéta
Ha örököltünk egy antik, vagy nagyon régi bútort, akkor azt nem fogjuk mi magunk festegetni, a restaurálása viszont borsos árú lehet. Ha addig is szeretnénk használni a bútort, de elég ramaty állapotban van, érdemes ragasztós hátuljú tapétával beborítani az egyes felületeit, így ez egyfajta matricaként funkcionál. Ez a módszer a lapos, sima felületeken (pl. polcokon és asztalokon, nem faragott darabokon vagy ívelt fiókokon) működik szuperül. Egyszerűen válasszuk ki a kívánt mintát, vágjuk le a tapétát olyan méretűre, ami lefedi a felületet, távolítsuk el a papír hátlapját, és applikáljuk a felületre.
4. Széles, színes ragasztószalagok
A dekor szalagok használata egy másik nagyszerű módja annak, hogy a bútoraink teljesen másképp nézzenek ki ideiglenesen! Lehet kapni olyan különböző dekor szalagokat, amik ragacsosak, így könnyen megtapadnak többféle felületen is. Amit például a falra adnak, az is szuper a különböző bútorokhoz is. Mindazonáltal körültekintően járjunk el: a felhelyezés előtt próbáljuk meg először egy felületen felragasztani, majd leszedni, a sérülések elkerülése érdekében.
5. Szövet alkalmazása
Végül, de nem utolsósorban, a szövet egy nagyszerű módja annak, hogy felfrissítsük a bútorokat, vagy elrejtsük az esetleges károkat vagy a csúnya színeket. Szövetet számos színben, mintában, stílusban és árban kaphatunk, így biztosan találunk az elképzeléseinknek megfelelőt. Az anyag alkalmazása gyorsan és egyszerűen történik: vágjuk le a szövetet méretre, és néhány centire húzzuk be a fiók elülső oldalába. Hajtsuk át a széleket (hogy ne lógjanak ki csúnyán), és egy tűzőpisztollyal rögzítsük biztonságosan. Győződjünk meg arról, hogy így is megfelelően záródnak az elemek, majd folytassuk tovább!