Miért szeretjük a befőttes üveget?
Sokoldalú felhasználása mellett, teret enged a fantáziánknak, szinte minden konyhában van egy-kettő csemegeuborkás vagy a nagyi lekvárjából megmaradt darab. Ha viszont még sincs, olcsón beszerezhetünk párat. Díszítéséhez is több mindent felhasználhatunk a decopaugetól az üveg- és spray festéken át csillámokig, gyöngyökig.
Ezúttal egy teraszon jól funkcionáló csillárt készítünk belőle. Nem kell megijedni, a fényforrást gyertyákkal biztosítjuk.
Mi kell a befőttes üveg csillárhoz?
1. Kiselejtezett, garázs vásáron meglelt, ósdi és kiselejtezett csillár alap. Ez a legnehezebb része, hiszen nagy szerencse kell a rátalálására. Ha szétnézzünk nagyanyáink padlásán, lehet hogy rá is bukkanunk egyre.
2. Egyforma befőttesüvegek tetővel, amelyek mérete és mennyisége természetesen az alaptól függ.
3. Nagyon erős ragasztó. Sajnos a ragasztópisztoly most a fiókban marad. Bárhol beszerezhető baráti áron az ipari ragasztó, de ha a felújításból (vagy a rokonok, ismerősök renoválásából) kimaradt egy kicsi, még jobb.
4. Üvegfesték választott színekben
5. Szivacs a festék felviteléhez
Befőttesüveg csillár lépésről lépésre
1. Ragasztózzuk be a csillár foglalatnál/gyertyatartónál lévő részét és az üveg tetejét, és szép sorban ragasszuk rá a karokra. Érdemes egy éjszakát száradni hagyni.
2. Az üvegfestéket rakjuk műanyag tálba, hogy hozzáférhessünk a festő szivaccsal, és kezdjük el felvinni az előzőleg megtisztított üvegek külső oldalára.
3. Végül csavarjuk bele az üveget a tetőbe. Az esti romantikus hangulathoz rakjunk bele mécseseket, de napközben is gyönyörködhetünk benne, hiszen ha rá süt nap szépen megtöri a fényt.
Forrás: www.savedbylovecriation.com