7. Tervezz az ajtóból
Ha már a központi elemeknél tartunk – érdemes ezek elhelyezését úgy kiválasztani, hogy közben a szoba ajtajában állsz. Hogy miért? Mert így rögtön mindkét szoba központi elemét is kiválaszthatod, biztosítva ezzel, hogy a szobák közötti átjárók könnyedén átvezessék az embert a két helység között.
8. Légy saját múzeumod kurátora
Ne akassz egymás mellé minden képet, ami csak a kezed ügyébe kerül. Ha úgy érzed, hogy egy fénykép, vagy festmény nem illik a szoba összképébe, akkor keress neki más helyet.
9. Játssz a méretekkel
Ami egy óriási üzlethelységben jól mutat, az nem biztos, hogy otthonodban is kényelmesen elfér majd, különösen ha szűkös helyből kell gazdálkodnod. A másik véglet, ha az adott elem túl apró, és elveszik a nagy szobában. Mindig vedd tehát figyelembe a méreteket és arányokat.
10. Használj több réteg világítást
Ebben a konyhai étkezőben mind a hátfal, mind a falra akasztott kép, mind pedig a szekrények belseje ki van világítva. Egyetlen lámpa képtelen lenne mindent bevilágítani egy ekkora szobában, vagy legalább is nem ilyen látványosan.
A profi lakberendezők több réteg világítást használnak a vizuális mélység és változatosság eléréséért. Egy olyan szobában, ahol minden egyenletesen van megvilágítva, semmi sem tűnik ki igazán.
11. Ne félj merész lenni
Egy helység attól lesz igazán egyedi, ha beleviszed saját személyiségedet. Senki sem szabhatja meg, hogy mekkora bútorokat és milyen színeket használsz otthonodban – minél többet kísérletezel, annál hamarabb rájössz majd, hogy mi illik egy-egy szobába, és mi nem.