notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

A díszítőszegély, vagyis bordűr időnként újra és újra divatossá válik. Kétféle módon készíthetünk el akár saját magunk is: vagy festéssel, amivel igazán egyedi megoldásokat valósíthatunk meg. Díszítőszegély

hirdetes

Díszítőszegély, avagy bordűr a lakásba

A díszítőszegély, vagyis bordűr időnként újra és újra divatossá válik. Kétféle módon készíthetünk el akár saját magunk is: vagy festéssel, amivel igazán egyedi megoldásokat valósíthatunk meg, vagy tapétázással, tehát készen kapható csíkok felhelyezésével, ám a papír bordűr mostanában nem túl divatos, e helyett valami egyedi megoldást javaslok, ahol kisebb tárgyakat használhatunk fel. 

A díszítőszegély, vagyis bordűr időnként újra és újra divatossá válik. Kétféle módon készíthetünk el akár saját magunk is: vagy festéssel, amivel igazán egyedi megoldásokat valósíthatunk meg. Díszítőszegély

Díszítőszegély – minták kialakítása

 
A legkülönlegesebb tárgyakkal vagy mintákkal is kialakíthatjuk az egyedi díszítőszegélyünket. Ha festéssel, akkor például virágokkal, pöttyökkel, csíkokkal, egyszerűbb vonalakkal magunk is megvalósíthatunk sormintát, de a sablonozás technikáját is bevethetjük. Ha tárgyak, akkor például díszkövek, hobbi üveg vagy mozaik lapok, régi CD-k, kisebb farost lapok kombinációjával fantasztikus díszítőszegélyek valósíthatóak meg.
 
Díszítőszegély
 

Díszítőszegély – kell vagy sem?

 
 A szoba stílusától függ, hogy javít-e az összhatáson a sorminta, vagy szükségtelen. Az egyszínű fehér, vagy pasztell falakat különlegessé teszi egy színében és mintájában is jól eltalált szegély. 
hirdetes
 
Ott, ahol falfesték és tapéta is kerül egy szobába, a két technika elválasztására hasznos, vagy ha kisebb a lakás, akkor funkciójában eltérő szobarészek elválasztására is ideális lehet. 
 
Lehetünk bátrak a régi vízszintes és egyenes vonalaktól eltérhetünk, akár függőleges vagy ferde elválasztást is megvalósíthatunk saját magunk. 
 
A klasszikus díszítőszegélyt tervezhetjük a fal aljára (közvetlenül a parkettaléc, vagy padlószegély fölé), tetejére (a plafontól 10-50 centiméterre), vagy akár egy-egy bútordarab (pl. gyerekágy, étkező asztal) köré.
hirdetes
 
Díszítőszegély
 
Podmaniczki Attila Podmaniczki Attila
 Szobafestő-mázoló
 
 Online Tanácsadó
 
 Ha kérdésed van, tedd fel itt: Álmaim Otthona  Online Tanácsadás
 

 Még több kreatív ötlet, hasznos tanács: Csináld magad közösség a Facebookon

 
 
hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Mosás

Ahhoz, hogy ne legyenek fehér ruháid egy idő után színesek, színes ruháid pedig haloványak,... Tovább

Hajópadló

1. A hajó tetejének, vagy a fenekének deszkázata. 2. Lakásokban használt, ehhez hasonlóan... Tovább

Tovább a lexikonra
Festés