DIY hátrányai
A DIY technikáknak nagyon sok előnye van azonban sok buktatója is, amikről sajnos senki sem beszél. Sokszor futunk bele abba a hibába, hogy kiszúrunk egy technikát, amibe szépen lassan beleszeretünk, a leírás alapján nem kell hozzá sok minden, így nem i kell rá sokat költeni, és végtelenül egyszerűnek tűnik a kivitelezés. Azonban legtöbbször sajnos számítani kell rá, hogy a leírásokban apróbb részleteket kihagynak, amik pedig nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy elérjük a tökéletes eredményt. Éppen ezért mielőtt belevágsz valamibe mindig több leírást olvass végig, mert azokat összevetve kiderülhet mit hagytak ki.
Ne legyél szomorú, ha elsőre nem jön össze, és nem lesz szép az alkotás. Ehhez a hobbihoz nagyon sok türelemre, és még több kitartásra lesz szükséged. Az elsőket általában próba darabnak szoktam szánni, amin minden lépést minden variációban kipróbálhatok, tovább fejlesztgethetem a technikát, hogy azután valóban tökéletes tárgyakat alkothassak. A próbát sajnos nem lehet elkerülni, de Te is észre fogod venni, hogy minél többet gyártasz egy adott technikával, annál szebbek, és tökéletesebbek lesznek az elkészült darabok, míg végül ár csukott szemel is profin fogod tudni legyártani őket körülbelül tized annyi idő alatt, mint az első darabokat. A lényeg, hogy az első próbálkozások után ne futamodj meg, hanem tarts ki addig, amíg belejössz. Minél több technikát tanulsz meg a kézügyességed is annál jobb lesz, és már az újakhoz úgy fogsz tudni hozzáállni, hogy a legnagyobb buktatókat előre tudni fogod.
Úgy gondoljuk, ha ilyen kreatív ambícióid vannak a buktatók ellenére is vágj bele, mert hihetetlen élmény olyan környezetben élni ahol a Te saját alkotásaid díszítenek mindent, és még nagyon büszke is lehetsz rájuk.