A lakások túlnyomó többségének van előszobája, amelynek mérete meghatározza berendezését. Ha nagy az előszoba, célszerű előszobafalat vásárolni, vagy készíteni, amely lehet nyitott, vagy zárt. Ha kicsi az előszoba, akkor célszerűbben kell bánni a hellyel.
Lapozz a részletekért!
A bejárati ajtó lehet tömör, akkor nincs vele tennivaló, ha üveges, egy csinos függönnyel díszítheted.
Mindenképpen szükség van ruhafogasra, néhány (4-5) kabátfogasra (vállfára), ha elfér egy ruhásszekrény, az még jobb, mert eltűnnek benne a napi használatban lévő kabátok. Fontos kellék a tükör, hogy mi magunk a lakásból való kilépés előtt még egy pillantással ellenőrizhessük öltözékünket, illetve vendégeink megigazíthassák frizurájukat.
Szükséges egy szekrény, amelybe a napi használatban levő papucsokat, cipőket, cipőtisztító szereket el tudjuk helyezni. Ez a szekrény lehetőleg alacsony legyen, hogy a belépő a táskáját rátehesse.
Célszerű itt elhelyezni egy esernyőtartót, hogy vendégeink ne legyenek kénytelenek a vizet a padlóra csöpögtetni. Ajánlatos továbbá kulcstartó elhelyezése, amelyre a család tartalék kulcsait fel tudjuk akasztani. A villany- és gázórát – amely általában az előszobát csúfítja – elrejtheted egy csinos szekrényben.
A takarító eszközöknek – porszívó, partvis, felmosó vödör stb. – amennyiben módodban áll, szintén egy szekrényt, vagy tárolót alakíts ki az előszobában, illetve máshol. Ha az előszoba világos, napos, kellemesen hat néhány növény, akár például a falra szerelt tartóban elhelyezve.