Ki ne szeretné a stílusos, gyönyörű otthonokat, ahol állandóan úgy érezheti magát az ember, mintha a fellegekben járna? 7 olyan építészeti stílussal ismerkedhetsz most meg, amelyektől garantáltan tátva marad a szád!
A préri stílus
A préri építészeti stílus Frank Lloyd nevéhez köthető. Azon az elképzelésen alapul, hogy az otthon a gyakorlatban is elégítsen ki minden lehetséges igényt anélkül, hogy túlságosan giccses, vagy zsúfolt volna. Ennek megfelelően az otthonokban egyszerű anyagokból készült, letisztult beépített bútorok találhatóak. A terek nyitottak, amelyeket az óriási ablakok csak tovább fokoznak. Belső stílusára a vízszintes vonalak és egységes minták jellemzőek, a tető pedig kifejezetten lapos.
Spanyol csoda
A spanyol ‘pueblo’ stílus népszerűsége napjainkban is egyre nő. Egyébként az ötlet az ókori Pueblo indiánoktól származik, akik egyszerre több családdal együtt éltek ezekben az otthonokban.
Természetesen ez a trend mára eltűnt, az építészeti stílus sajátosságai azonban megmaradtak. A falak vályogtéglából és betonból épülnek, de megjelenik a habarcs, valamint a stukkó is. A részeket óriási fagerendák tartják. A ház falai egy zárt udvart fognak közre, a tető lapos vagy lejtős. A négyszögletes ablakok, valamint a falak lekerekítése az eredeti stílust tükrözi.
Ház rönkökből
Ki tudna ellenállni egy ilyen, farönkökből épült meseszép otthonnak? A stílus eredetileg az 1600-as évekből származik, ekkor csupán egyetlen helyiséget építettek a rönkök segítségével. Ma már valódi luxus paloták épülnek így, amelyeket természetesen befolyásol az, hogy az adott tájon milyen fák találhatóak.
Ahhoz azonban kétség sem fér, hogy bárki szívesen élne egy ehhez hasonló meseszép otthonban. A fát és a téglát szépen megtörik az óriási ablaküvegek. Olyan, mint egy 21. századi erődítmény.
Ha hasonló otthont képzeltünk el magunknak, akkor fontos, hogy minőségi fát használjunk. A szakértő szerint a legjobb választás, az akácfa homlokzatburkolat, amely időtálló és esztétikus is egyben. Használatának köszönhetően nem kell tartanunk attól, hogy néhány év alatt a csapadéknak vagy a túlzott napsütésnek köszönhetően kiszálkásodik a fa.
Amennyiben szeretnél hasonló csodálatos eladó vagy kiadó ingatlanok között böngészni az Otthonajánló.hu weboldalán megteheted!
A franciák tudnak valamit
A stílust a francia vidéki birtokok ihlették, az első világháború után nem csupán az európai kontinensen, de Amerikában is terjedni kezdett. Szépsége a részletekben rejlik, a díszes, azonban közel sem túlzsúfolt vonalak romantikus érzést keltenek. Ma szimmetrikus arányokkal és meredek tetőkkel teszik méginkább hangulatossá az otthonok kinézetét.
Lapozz tovább még több bámulatos otthonért!
Ókori elegancia
A neoklasszikus stílus a görög és római építészetet vegyíti a klasszikus szépséggel. A 20. század elején egyetemek és kormányépületek alkalmazták a koncepciót, azonban a hasonló stílusban épült házak száma ma már egyre csak nő. Szimmetria, magas oszlopok, tökéletes arányban és egyensúlyban elhelyezett ablakok, aprólékosan kidolgozott részletek jellemzik.
Fantasztikus hangulat árad ezekből az épületekből. A részletekre való odafigyelés pedig megengedi, hogy a stílus jellemzői között maradva mégis egyedi és különleges otthon tulajdonosai legyünk.
A kortárs építészet nem egyenlő a modernnel
A kortárs a ma divatosnak számító építészeti stílusokra utal, amelyek a tervezésben és a megjelenésben is változatosak és eltérőek lehetnek. Elsődleges jellemzőjük nem a mondern kinézet, sokkal inkább az energiatakarékosság, a fenntartható anyagok alkalmazása, a természetes fény iránti igény, valamint az újrahasznosított anyagok felhasználása. Mindez természetesen a ház külsejében és belsejében is megvalósul.
A magával ragadó Tudor-stílus
A Tudor-stílus Angliából származik, a meredek lejtésű, többrétegű tetők és díszes kövek jellemzik. Többnyire a 20. század első felében kezdett népszerűvé válni, ami azóta sem múlik. Az égbe magasodó tető igazán fennséges hangulatot áraszt, a falak kővel és téglával való díszítése mégis erősíti az összképet.
A cikket az Otthonajánló.hu támogatta