Függönyök
A függönyök esetében is alkalmazható az előbb említett módszer, a leghatékonyabb eredményért azonban célszerű kimosnunk azokat legalább kéthavonta. Mivel függőleges helyzetben vannak, így kevesebb por telepszik meg rajtuk, mint a szőnyegen, ám azért ne higgyük azt, hogy ezáltal nem adnak otthont több millió élősködőnek. Ha már annyiszor érintettük a poratkákat, akkor a szemléltetés kedvéért most megmutatjuk, mikről is van szó:
Ugye te sem szeretnéd, ha ilyenekkel kéne megosztanod otthonodat?
Konyha
Nos, mivel otthonunk egyik legfontosabb helyiségéről beszélünk - mivel itt készítjük el ételeinket – mindenképpen higiénikus környezetet kell teremtenünk ezen a helyen.
A fent leírt módszer segítségével, azaz az ecet használatával fertőtleníthetjük a pultokat és az összes konyhai felületet, de ennek elérése érdekében bármilyen drogériában kapható fertőtlenítőszert bevethetünk.
Toalett
Egy másik problémás színtere a takarításnak a toalett tisztántartása. Ez nyilván nem tartozik kedvenc elfoglaltságaink közé, de mindenképpen alapos fertőtlenítést igényel.
Itt is bevetheted az ecetet fertőtlenítőszerként, de hígítóval is próbálkozhatsz, ebben az esetben feltétlenül húzz gumikesztyűt.
A toalett peremét is gondosan fertőtlenítsd ki, hiszen ez az a zug, ahol a legtöbb baktérium megbújik.
Sokan nem figyelnek oda a wc tetejének lehajtására, pedig a baktériumok terjedését meggátolhatjuk ezzel az egyszerű módszerrel. Arra is célszerű odafigyelnünk, hogy a toalett ajtaját is mindig csukjuk be, ezzel is gátat szabva a baktériumok terjedésének.
Ágy
A legfontosabbat hagytuk utoljára! A poratkák elhalt hámsejtekkel táplálkoznak, így ez a fő “lakhelyük”. Itt is vessük be az ecet-szódabikarbóna-porszívó triót és aludjunk nyugodtan!
Hasznosnak találtad a cikket? Oszd meg másokkal is! ;)