A hálóhelyiségek
A hálószoba a legszemélyesebb helyiségünk. A képek és képek itt is fontosak, de olyanokra van szükségünk, amelyek az ember vágyait és álmait képviselik.
A világítással és a fényekkel is óvatosan kell bánni.
A tökéletesen elhelyezett világítás újra lángra lobbanthatja a stagnáló jó energiát (chi). A lámpaernyők inkább legyenek kerekek, mint szögletesek. A kristályból készült csillárok és a gyertyák sok energiát sugároznak.
Természetesen az írás végén ki kell emelnünk, hogy bár a feng shui önmagában nem teremt boldog légkört, de segít abban, hogy tudatosabban haladjunk a jó életszemlélet felé.
Összeségben:
A feng shui egy régi kínai gyakorlat, amely az Ég és a Föld szabályainak tanulmányozására és követésére összpontosít, hogy elősegítse az ember és a természet közötti harmóniát. A hagyományos feng shui célja a környező környezet és a domborzati viszonyok elemzése, hogy kiválassza a sikeres élethez legmegfelelőbb házat. A stratégia a föld jellemzőinek és az emberek lakóhelyének vizsgálatán alapul.
A csi az életenergia, amely lélekként mozog és áthatja a kozmoszt; jellege az áramló levegőt vagy lélegzetet ábrázolja, amelyet az élet jelének tartanak. Ez a létezés motorja, és azt az erőt képviseli, amely minden létezőt létrehoz és fenntart. Minden jelenségben jelen van, kapcsolatot képez az anyagi (látható) és a nem anyagi (láthatatlan) világ között, és minden jelenségben jelen van. Folyamatosan változik és összeköt minden dolgot.
Ez a ki japán megfelelője, az indiánoknál prána, a görögöknél pneuma, a hébereknél ruah, az egyiptomiaknál ankh, a hawaiiaknál tane, az ausztrál őslakosoknál arunquiltha, az irokézeknél orenda.