Imádjuk az ecetet, félre ne értsetek! Hozzá fogható, ilyen sokoldalúan felhasználható csodaszerből nem sok van, talán csak a szódabikarbóna.
Sokszor ajánlottuk már mi is, hogy használjátok takarításhoz, hiszen bámulatos eredmény érhető el vele, de jó ha tudjátok, hogy vannak olyan felületek, amelyeket saját érdeketekben nem célszerű ezzel a szerrel tisztítani.
Röviden – Mire is jó az ecet?
A vízzel higított ecet tökéletesen használható például a szemetes tisztítására, mosogatásnál, foltkezelésre, fürdőszobai tisztításra, falak tisztításához, textillágyítóként és még megannyi dologhoz, de nem várhatjuk el egyetlen szertől, hogy mindennek a tisztítására alkalmas legyen! Higgyétek el, hogy vannak olyan dolgok és felületek, amelyeket nem szabad vele tisztítani!
Ha kevés a szabadidőtök!
Ha nem szeretnétek, hogy bármiféle „baleset” történjen otthonotokban az ecetnek, vagy a maró vegyszereknek köszönhetően, vagy egyszerűen szabadidőtöket inkább szórakozással és pihenéssel töltenétek, akkor bízzátok a takarítási munkálatokat a Kék Harmóniára, a profi takarító cégre, akik kedvező árakon, gyorsan és nagy szakértelemmel végzik el otthonotok kitakarítását, hogy ti egyéb, tartalmas dolgokkal foglalkozhassatok! Ajánlatkérés és számos érdekes cikk is megtalálható weboldalukon, melyet ide kattintva érhettek el: lakástakarítás.
Keményfa padlók
Az ecet, bár kiváló fertőtlenítőszer, erős, maró hatásának köszönhetően károsítja a parketta felületét, hiszen homályossá teszi azt. Ebből kifolyólag soha nem alkalmazzuk fa felületen, mert az ecet ebben az esetben többet árt, mint használ!
Ha szeretnétek, hogy fa padlótok minél hosszabb ideig ragyogjon, akkor felmosáskor figyeljetek oda arra, hogy ne használjatok túl sok padlótisztítót és a bő vízzel való felmosást is felejtsétek el! A fa könnyebben szívja be a rá kerülő folyadékot, mint más felületek, a réseken alá szivárgó folyadéknak köszönhetően pedig fel is púposodhat és szálkássá is válhat. Természetesen ez nem egyszeri használattól alakul ki, szóval ne aggódjatok, ha egyszer-kétszer kiömlik a víz, vagy édesanyátok örömszerzés céljából ecetes vízzel esik keményfa padlótoknak, egy-két alkalomból nem lesz gond!
Viaszos, vízálló padló
A keményfa padlóhoz hasonlóan az ecet savassága ezen felület ragyogását és fényét is elveszi hosszú távon. A viaszos padló nem igényel különleges tisztítást, elég egy szivacsos mopot használni egy kevés habzó, bolti tisztítószerrel és máris ragyogni fog otthonotok padlója!
Abban az esetben, ha mégis az ecet használata mellett döntötök, akkor készüljetek fel arra, hogy a padlótok először elhomályosodik, majd besötétedik, végül pedig annyira tönkremegy, hogy kicserélésre szorul. Ezt ugye ti sem szeretnétek?
Kisállat okozta szag és folt a szőnyegen
Gyakran javasolják az ecetet a szőnyegen lévő foltok és szagok eltávolítására, de ezzel is jó, ha óvatosak vagytok.
Bár az ecet kiváló szagtalanító, a mosógépben, mosogatógépben, sőt még a szobákban lévő kellemetlen szagokkal is elbánik, de ha például a kisállatok által okozott vizelet foltokat szeretnétek kitisztítani a szőnyegből, akkor inkább maradjatok a bolti szereknél! Az ecet ugyanis csak elfedi a szagot, de nem szünteti meg a szag okait. A kisállatok pedig kifinomult szaglásuknak köszönhetően hajlamosak arra, hogy a „múltbeli” színhelyen rendezze el sürgető dolgaikat, így célszerű egy kifejezetten erre a célra való enzimatikus vegyszert vásárolnotok e probléma megoldása érdekében.
Kőfelületek
Ismét az ecet maró hatására hívnánk fel a figyelmeteket. Amennyiben kőfelületet szeretnél ecettel tisztítani jó, ha azt kétszer is meggondolod! Az a legjobb megoldás, ha a kő szállítójától kértek tanácsot a tisztítással kapcsolatban, viszont a maró, savas anyagokat semmiképpen se használjátok ezeken a felületeken, ha sokáig szeretnénk élvezni a felület természetes színét és fényét!
Sokszor elegendő a sima víz és egy tiszta, pamut kendő, mellyel visszaadhatjuk ezen felület fényét.