A tél egyik jellegzetes – és igen kellemes – illata a fahéj. Az egész fahéjrudak pedig nem csak nagyon kellemes illatúak, de díszítőelemnek is különlegesek, és egy-egy gyertyatartó elkészítése csak pár percet, és néhány otthon is megtalálható alapanyagot vesz igénybe!
Egy forralt bor mellett nincs is kellemesebb, mintha kellemes fahéjillat lengi be a lakást, és csodás, romantikus fényekben fogyaszthatjuk el a tél egyik legkedveltebb italát. Miért dobnál ki feleslegesen tömeggyártott gyertyatartóra pénzt, ha te is könnyen elkészítheted?
Amire szükséged lesz:
- egész fahéjdarabok
- gyertya
- ragasztópisztoly
- egy szép szalag, vagy zsák anyag
Válassz ki egy neked szimpatikus méretű gyertyát, és a fahéjrudakat törd akkora darabokra, amely kicsit hosszabb, mint a gyertya.
A ragasztópisztoly segítségével a fahéjrudakat egyesével ragaszd körbe a gyertyára (minél lejjebb ragasztod, annál tovább éghet majd a gyertyád). A ragasztó nem fogja végleg ott tartani a fahéjdarabokat, hiszen a viaszos felületről egy idő után elválik, ha nincs odaszorítva. Ezért szükséges a következő lépés.
Ha szeretnéd, a ragasztópisztolyt akár ki is hagyhatod: tegyél egy befőttes gumit a gyertyára, és dugdosd bele a fahéjrudakat, ez is ott tartja ideiglenesen, míg tovább nem lépsz a következő részre.
Kösd át a kész gyertyát egy szép szalaggal, vagy vágj egy kis csíkot zsákanyagból, és kösd rá azt. Ha szeretnéd, kis fenyőágat, vagy téli bogyókat is köthetsz a díszítő szalagba!
A házban bárhol szépen mutat majd ez a kis dísz, és az adventi koszorúra is ráteheted.
Még szebb lehet a végeredmény, ha egy hosszúkás tálra több fahéjrúdból készült gyertyát teszel, és körülveszed őket mindenféle téli hangulatot idéző dísszel. Tehetsz köré makkot, fenyőágat, vagy tobozt is, de önthetsz a tálba sót is, amely a havas tájat fogja idézni.