Mindig nagy dilemma, hogy milyen burkolatot válasszunk a konyhai falra. Óriási a választék, és a harmadik üzletben már el is veszítjük a fonalat, mit is akarunk. Ha már kiválasztottuk a konyhabútor stílusát, színét, a pult anyagát ehhez igazítsuk.
Ha konyhánk egy légtérben van a nappalival, akkor tervezzük meg az egész teret egyszerre. Ebben az esetben még nagyobb szükség van a bútorok, anyagok, színek összehangolására. Egy egységes stílus harmóniát sugároz.
Milyen burkolatok közül lehet válogatni a konyhában?
A burkolatok, illetve a konyhafal díszítése terén a választék óriási.
Hidegburkolatok esetében a csempe, mozaik, cementlap (ez utóbbi újra divatját éli) áll rendelkezésünkre. Ezek mind tökéletesen alkalmasak a konyhába burkolatként, a választás inkább ízlés kérdése.
Ha valami mást szeretnénk, válasszuk az üveg megoldást. A gyártók alapszínei szinte azonnal elérhetők a forgalmazóknál, de ha ebből nem tudunk választani nézzük át a RAL színskála lehetőségeit.
Az üveg hátfalat megbolondíthatjuk tapétával. Miután a festőnk felragasztotta azt a falra, egy átlátszó üvegelapot szereltessünk fel elé.
Az üveg hátfalat megbolondíthatjuk tapétával. Miután a festőnk felragasztotta azt a falra, egy átlátszó üvegelapot szereltessünk fel elé.
Kicsit drágább, de nagyon egyedi megoldást is álmodhatunk konyhánkba. Ezért mindenki irigyelni fog.
Egy újdonság a piacon, a Slatelite, hajlítható palakő. Mivel ez egy 100%-ban természetes palakőfelülettel rendelkező hordozóanyag bírja a strapát a konyhában, de ez bármilyen felületre ragasztható. Felületkezelés szükséges.
A hidegburkolaton túl számos más lehetőség áll rendelkezésünkre. Nagyon jól mutat, ha a konyhapulttal megegyező bútorlap kerül a falra,de választhatjuk az IKEA méretre vágott falburkolóit is.
Tervezésben, anyagokkal kapcsolatos tanácsadásban örömmel segítünk!