notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Így mosd farmereidet, hogy sokáig hordhasd őket: ilyen sűrűn kell mosni a farmer nadrágokat

hirdetes

Így mosd farmereidet, hogy sokáig hordhasd őket

VN, GE.

Az ember azt gondolná, hogy egy ruhadarab tisztán tartása nem érdemel külön cikket, azonban a farmernadrágokról élesen megoszlanak a vélemények. Egyesek például váltig állítják, hogy elég csak a kedvenc farmernadrágodat kimosni, míg mások egyáltalán nem foglalkoznak a farmermosással – a harmadik tábor pedig minden további nélkül az összes többi ruhadarabbal együtt hajítja őket a mosógépbe. Szóval hol az igazság?

Ilyen gyakran kell mosni a farmereket

Nos, ha szeretnéd sokáig legjobb állapotukban hordani kedvenc farmernadrágjaidat, akkor igyekezz minden harmadik-negyedik viselés után kimosni őket. A következő kérdés az, hogy hogyan…

Hogyan kell farmert mosni szakszerűen?

A „szakszerűen” kifejezés enyhe túlzásnak tűnhet, pedig a különböző textiltípusok eltérő bánásmódot igényelnek, hogy sokáig megőrizzék minőségüket.

Akár régi, akár új farmert tervezel mosni, mindig kifordítottan helyezd őket a mosógépbe. Ezzel csökkentheted a súrlódást, ami idővel fakulást okoz, illetve így a mosás kevésbé viseli meg a szegélyek, zsebek, a zipzár, és az övtartók körüli varratokat. E mellett ügyelj arra is, hogy a zipzár fel legyen húzva, a gombok pedig begombolva - ez segít megőrizni a farmer alakját, és megakadályozza, hogy más ruhadarabok beleakadjanak ezekbe.

A szaggatott, tépett stílusú farmerok réseit ajánlott összefogni néhány csipesszel, hogy ne váljanak viseletesebbé, mint szeretnéd. Ha erősen szaggatott farmert szeretnél mosni, akkor jobban jársz, ha inkább kézzel teszed azt.

Farmernadrágok mosásakor használj színkímélő mosószert. Ezek a készítmények olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek segítenek megakadályozni, hogy az anyagról leváljanak a festékek, illetve semlegesítik a klórt a vízben, ami szintén kifakíthatja a ruhákat.

hirdetes

További tippek a farmernadrágok mosásához

A farmereket lehetőleg hideg vízben, rövid, kímélő programmal mosd.

hirdetes

Igyekezz nem teljesen teletömni a mosogatógépet (és később a centrifugát). Minél több ruhát helyezel ezekbe a gépekbe, annál több stressznek teszed ki az anyagaikat, amik így hamarabb tönkremehetnek, ahogy a ruhákra varrt egyéb részek (pl. zipzár) is. A legjobb, ha ruháid szabadon repkedhetnek ide-oda a mosás és szárítás közben, hogy alaposan megtisztuljanak és megszáradjanak.

Próbáld továbbá minél hamarabb eltávolítani az esetleges foltokat farmernadrágjaidról, hogy kevesebb időt kelljen a mosógépben és a centrifugában tölteniük, és ezzel megkíméld őket az extra stressztől.

Figyelj oda rá, hogy a világos és a sötét farmereket külön mosd egymástól! Habár az ember azt gondolná, hogy biztonságos együtt mosni őket, az igazság az, hogy a sötét farmerek könnyedén befoghatják a világosabb darabokat – akárcsak más színes ruhák teszik azt egymással.

Bónusz tipp: légy óvatos, ha világos színű pénztárcákat hordasz magaddal, vagy világos színű kárpitozásra ülsz le egy új sötét farmerben, mert az ezekre átdörzsölt színt szinte lehetetlen lesz kimosni. A legjobb, hogy ha fogsz egy fehér rongyot, és megdörzsölöd vele fekete, és más sötét színű farmereidet, hogy leellenőrizd, mennyire fogják be a világosabb anyagokat. Ha „fogósak”, akkor mosd ki őket egyszer vagy kétszer viselés előtt.

Hogyan szárítsd szakszerűen a farmernadrágokat?

A kimosott farmereket persze meg is kell szárítani valahogy, és a legjobb módszer erre, ha – mint a mosásnál – kifordítod, majd kicentrifugázod őket.

A farmernadrágok tovább megőrzik minőségüket és formájukat, ha már akkor kiveszed őket a centrifugából, amikor még enyhén nedvesek. Miután kivetted a nadrágokat, fordítsd vissza őket, simítsd ki a gyűrődéseiket, majd mehetnek egy ruhaszárítóra, hogy a szabad levegőn fejezzék be a száradást. Ezt azért érdemes így csinálni, mert ha túlszárítod őket (igen, ilyen is van) a centrifugában, akkor összemehetnek, a magas hőmérséklet pedig kiszáríthatja és tönkreteheti a bennük használt spandex anyagokat, ami a farmernadrágok nyúlósságáért felel. Ha egy nadrágod spandex (más néven lycra, vagy elasztán) tartalma 3%-nál nagyobb, akkor hagyd ki a centrifugát, és inkább teregesd ki szárítani.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Recept

A recept szót a gasztronómiában konkrét ételek, italok elkészítésének és gyakran... Tovább

Château de Castille

Ez a francia kastély, Château de Castille elképesztően szép épület. De nem csak ez a... Tovább

Tovább a lexikonra
Háztartás Textilek