Nemcsak a fakerítés szorul néhány évente felújításra, de bizony a fém,- és a vaskerítés is. A korrózió ugyanis néhány év alatt – a levegő szennyezettségétől függően és az időjárás változásainak köszönhetően – éppúgy károsítja ezeket az építményeket, mint a faléceket a korhadás.
Egyes fémek felületét fellazítja és elcsúfítja a rozsda, és a sérült festékfelületet gyorsan pusztítja. A rozsda eltávolításához passziválószerre lesz szükségünk: ez semlegesíti a maradék rozsdát és ellenállóvá teszi a felületet.
A fém kerítés felújítás lépései:
1. Új vas- és acélfelület esetén tisztítsuk meg az olajos és zsíros foltoktól lakkbenzines higítóval.
2. A rozsdás, kopott felületeket viszont első lépésként alaposan le kell tisztítani, és drótkefével át kell dörzsölni.
3. Ezután érdemes simára csiszolni a felületet. Erre azért van szükség, hogy az újabb festékréteg jól meg tudjon tapadni a felületen.
4. Jöhet a mázolás és a korróziógátló alapozófestéket használjuk.
5. Kezdjük a korróziógátló alapozófestékkel. Minden esetben fentről lefelé haladjunk, így korrigálhatjuk az esetlegesen megfolyt festéket.
6. A következő fázisig 8-12 óra száradási időt érdemes várni. Fedőfestéknek zománcfestéket használjunk, szükség esetén 2 rétegben kell felvenni a felületre.
Léteznek olyan zománcfestéket, például a Cellkolor Direkt, amely alapozó és fedőréteg is egyben és akár közvetlenül a rozsdára is felvihető. Ennek ellenére a csiszolást nem érdemes kihagynunk a megfelelő tapadás érdekében, de mindenképpen időt takarítunk meg, ha külön alapozásra nem kell időt fordítanunk.
Tipp!
Minden esetben figyelmesen olvassuk el a gyártók által feltüntetett információkat, felhasználási feltételeket!
Amire szükségségünk lesz fém kerítés felújítása során:
Lakkbenzines hígító
Drótkefe, csiszolópapír
Ecset
Alapozófesték
Zománcfesték (Cellkolor zománcfesték magas vagy selyemfényű)
Még több kreatív ötlet, hasznos tanács: Csináld magad közösség a Facebookon