A Feng Shui ősi kínai térrendezés művészete, ami arról szól, hogy a környezetünkben levő energiánkat irányítsuk. Fő célja, hogy az élet energia ( Chi ) szabadon áramoljon a lakásunkban. A külső és belső harmónia megteremtésével segít abban, hogy életkörülményeink javuljanak. Egy lakásba belépve egyből érezhető, hogy szívesen töltünk ott időt vagy sem.
A Feng Shui rendrakással és takarítással kezdődik. Meg kell válni a felesleges tárgyaktól, amik a múlthoz kötnek mert negatív energiákat hordoznak, ugyanis a múlthoz való ragaszkodás nem hagy élni és élvezni a jelent. A rend és tisztaság felszabadítja a test és lélek energiáit.
A Feng Shui iránytű szerinti égtáj meghatározását egy nyolcszögletű kis feng shui térkép mutatja meg. Ennek minden egyes szelete egy-egy tájolási irányt mutat, ezek pedig egy-egy életterületet jelölnek. A feng shui filozófiája szerint: ha dísztárgyainkat, képeinket, szimbolikus jelentésű tárgyainkat az életterületeknek megfelelően helyezzük el, vagy az adott égtájon a megfelelő színeket intenzívebben használjuk, akkor egyensúlyba hozzuk lakásunk energiarendszerét. Ezáltal önmagunkban is megteremthetjük a belső harmóniát.
A 8 égtáj szerint beosztott területekre energiákat tudunk áramoltatni.
- Észak: karrier
- Észak-Kelet: tudás
- Kelet: család
- Dél-Kelet: gazdagság
- Dél: hírnév
- Dél-Nyugat: párkapcsolat
- Nyugat: krativitás, gyerek
- Észak-Nyugat: segítők területe
A Feng Shui nem pénztárca függű. Az egyetlen ami fontos, hogy a tárgyaink, bútoraink az égtájaknak megfelelően a helyükön legyenek elhelyezve és rendezettek legyenek. A harmónikus otthon fontos eleme a harmónikus életnek.