Egy florárium gondozása
Egy kész florárium igazából nem követel túl sok figyelmet. Az ültetés után rögtön öntözd meg a növényeket – a talaj legyen nyirkos, de ne átázott (erre a későbbiekben is figyelj oda az öntözéseknél).
Helyezd a floráriumot egy olyan helyre, ahol világos fény éri, de nem süt rá közvetlen a nap, mert az üvegben növényeid így hamar megfőnek majd. A mesterséges fény is tökéletesen megteszi nap helyett.
Ha zárt floráriumod van, akkor is hagyd néhány napig nyitva a tetejét az öntözés után, hogy a levelek megszáradhassanak. Miután visszatetted a tetőt, vizsgálgasd gyakran a növényeket az üvegen keresztül. Ha a florárium falain nagy mennyiségű pára csapódik le, a növények penészesedni kezdenek, vagy leveleik elgyengülnek és elsárgulnak, akkor túl sok vizet adtál nekik. Nyisd fel a tetőt, és hagyd, hogy megszáradjanak egy kicsit – a penészes növényeket vagy talajdarabokat pedig távolítsd el.
Ha nincs páralecsapódás, de a növények mégis hervadoznak, akkor könnyen lehet, hogy túl kevés vizet kapnak. Ellenőrizd a talaj szárazságát, és pótold a hiányzó folyadékot növényeid számára.
A nyurgán növekvő növények azt jelentik, hogy floráriumod nem kap elegendő fényt.
Ne ijedj meg, ha egy idő után apró rovarokat látsz floráriumodban. Ezek általában hasznos ugróvillások, amelyek segítenek lebontani az elhalt növénydarabokat – lényegében ők a karbantartók.