2. Saját eszköz biztosítása
Nem, itt nem a veszélyes eszközökre gondolunk, amikkel megvághatja magát, hanem a különböző olyan dolgokra, melyek a kis játékában vehetnek majd részt. Amennyiben gyermekünket úgy érezzük, komolyan érdekli a konyha művészete, és szeretne úgy viselkedni, „mint a nagyok”, érdemes számára egy kisebb játék tűzhelyet, mikrót, mosogatót, és egyéb bármilyen játékbútort elhelyezni konyhánkban – így is megteremtve az együtt főzés élményét. Emellett, ahogy megszokjuk őket, akár dekoratív jellegük is lehet.
3. Saját kis konyha kialakítása
Amennyiben egyedül szeretünk általában főzni, esetleg állandóan rohanunk, a nyugodt családi légkör érdekében gyermekünk kisebb konyháját kialakíthatjuk a lakás bármely pontján. Példának okáért, ha a nappalit választjuk, és oda alakítunk ki egy nyitott konyhát, sokkal könnyebben fog mindenki mozogni a kis területén.
4. Alacsony helyek
Amennyiben gyermekünket már nem kell túlzottan félteni a konyhai balesetektől, és már a mi konyhánkban tapasztalgatja meg a főzés csodáit, érdemes olyan bútorokat, eszközöket beszerezni és azokat úgy elhelyezni, hogy azokat ő is elérje, felérje. Itt gondolok akár a mosogatóra, hiszen ebben is tudnak segíteni, illetve a fűszerekre – bár ezek kortól függetlenül se jelenthetnek rájuk nagyobb veszélyt.
5. Koruknak megfelelő használati eszközök
6. Alakíts ki egy számára megnyugtató környezetet
Mint már említettem, a gyerekek szeretnek a konyhában időzni, amennyiben éppen ott tartózkodnak szüleik is – ez kortól független. Ameddig gyermekünk még nagyon fiatal, érdemes egy kis környezetet kialakítani számára – egy etetőszék tökéletes lesz, mely körül akár kedvenc játékait helyezzük majd el, elérhető távolságban. Hiszen, még valakinek a konyha a munka területe, valaki csak szeret ott időzni, és figyelni mit csinál a másik.