3. Nem megfelelő felszívódás (felszívódási zavar)
A táplálék szállítása (és a tápanyagok felszívódása) a szájból a vastagbélbe kritikus fontosságú a jó egészség szempontjából. Ha a táplálék az útvonal mentén megreked, erjedhet, rothadhat, vagy akár elzáródhat, ami életveszélyes és vészhelyzetet jelenthet.
A nem megfelelő emésztés nem megfelelő tápanyagfelszívódáshoz, felszívódási zavar esetén pedig tápanyaghiányhoz vezethet a szervezetben. A gyömbér hasznos lehet ezekben a helyzetekben, mivel javítja a megfelelő ételemésztést és az egészséges immunrendszerért felelős anyagcsere-folyamatot.
4. Az immunrendszer erősítése és a légzésfunkció javítása
Az ayurvédikus gyógyászat régóta hirdeti a gyömbér immunerősítő tulajdonságait, azt állítva, hogy mivel a gyömbér olyan jól felmelegíti a szervezetet, segít megelőzni a méreganyagok felhalmozódását. Arról is ismert, hogy tisztítja a nyirokrendszert, amely testünk "szennyvízrendszerét" jelenti.
5. A bakteriális fertőzések
A Journal of Microbiology and Antimicrobials című folyóiratban 2011-ben megjelent kutatás a gyömbér immunfunkciót javító hasznosságát vizsgálta. A nigériai kutatók kimutatták, hogy amikor a gyömbér baktériumölő potenciálját (Staphylococcus aureus és Streptococcus pyogenes) a hagyományos antibiotikumokéval hasonlították össze, a természetes kezelés minden helyzetben hatékonyabbnak bizonyult!
A klóramfenikol, az ampicillin és a tetraciklin nem tudta felvenni a versenyt a gyömbérkivonat antibakteriális hatásával. Ez azért jelentős, mert ez a két baktérium mindenütt jelen van a kórházakban, és gyakran okoz nehézséget a már immunhiányos betegeknél.
6. Gombás fertőzések
A hagyományos gyógyszerekkel szemben egyre ellenállóbbá váló gombák elleni küzdelem az egyik legsürgetőbb kérdés. A jó hír az, hogy a gyömbér immunis a gombás betegségekre. A Carleton Egyetem által vizsgált 29 növényfaj közül a gyömbért nevezték meg a gombás fertőzések ellen leghatékonyabb kivonatnak.
Hatékony gombaölő készítéséhez keverjünk össze néhány csepp tiszta gyömbérolajat egy teáskanál kókuszolajjal, és naponta háromszor kenjük be az érintett területet.
7. Fekélyek és reflux (GERD)
A gyömbérről már az 1980-as évek óta ismert, hogy gyógyítja a gyomorfekélyt, és indiai tudósok most már pontosabban meg tudták állapítani ezt a gyógyító funkciót. A Molecular Nutrition and Food Research című folyóiratban megjelent kutatásukban kimutatták, hogy a gyömbér hat-nyolcszor hatékonyabb, mint a GERD kezelésére használt Prevacid gyógyszer!