Ha mindössze csak egy fél felesleges perced van, akkor is megcsinálhatsz néhány fontos házimunkát! Az elfoglalt életünkben ritkán van időnk arra, hogy foglalkozzunk bármivel, de ezek a gyors, könnyű munkák egy pillanat alatt elvégezhetők.
- Ürítsd ki a szemetest a fürdőszobában. Gyakran elfeledkezünk ezekről a kis kukákról, amíg már ki nem esik belőlük a szemét. Felgyorsíthatod a folyamatot, ha tartasz néhány extra zacskót a szemetes alján, így csak kiveszed azt, ami tele van és kinyitod az újat.
- Töröld le a TV képernyőjét. Erre szinte mindig ráfér egy portörlés.
- Cseréld ki a porzsákot a porszívóban, vagy ürítsd ki a tartályt. Ha túl sok kosz gyűlik fel a porszívóban, az kárt tehet a gépben, ezért fontos, hogy rendszeresen ürítsük.
- Tisztíts meg egy tükröt. Próbáld ki az ecetet, így foltmentes lesz.
- Tisztíts meg egy berendezést. Szánj rá néhány pillanatot, hogy kívülről letöröld a mosogatógépet, hűtőt, sütőt, mosógépet vagy szárítógépet.
- Cseréld ki a törölközőket a fürdőszobában, vagy a törlőket a konyhában. Ezeken könnyedén és gyorsan felgyűlnek a baktériumok ezért fontos, hogy rendszeresen cseréljük őket.
- Cseréld ki az elemet egy órában. Apróságnak tűnik, de fontos, hogy mindig tudd a pontos időt.
- Szórj szódabikarbónát a szemetesbe. Ez segít megelőzni a szagokat.
- Dobd ki a régi leveleket, magazinokat. Ha sok papír- vagy magazinhalom van a lakásban, dobj ki belőle néhányat.
- Öntözd meg a növényeket. Ahhoz, hogy a növényeid egészségesek legyenek, fontos, hogy rendszeresen letöröld a leveleiket és megöntözd őket.
- Törölj le egy pultot. A fertőtlenítő törlőkendőkkel könnyen és gyorsan megszabadulhatsz a kosztól és baktériumoktól.
- Töröld le a gyakran elfeledett részeket. Kilincsek, fogantyúk, távirányító, telefon, kapcsolók – ezeket gyakran használjuk, mégis csak ritkán takarítjuk.
- Takarítsd ki a hűtőt. 30 másodperc nem elég arra, hogy rendesen és alaposan kitakarítsd, de kidobhatod a lejárt tejet, üres csomagolásokat és a hátul megbújó maradékokat.
- Tisztítsd ki a szűrőt a szárítógépben. A felgyűlt szöszöktől nem csak nem lesz olyan hatékony a gép, de nagyon tűzveszélyes is.
- Dobd ki az üres takarítószereket. Bárhol is tartsd a takarítószereket, valószínűleg van néhány olyan, amit ideje lenne kidobni. Legyen hely azoknak, amiket tényleg használsz és dobd ki a régieket, vagy amik már üresek.