A lakásunk legtöbb takarítást igénylő része egyértelműen a fürdőszoba. Használat igénye miatt fontos hogy odafigyeljünk a rendszeres, és alapos takarításra, azonban nem szükséges hogy vegyszerekkel tegyük mind ezt. Számos bio, és természetben is megtalálható tisztítószer létezik a vegyszermentes takarításhoz, amik jóval olcsóbbak és egészségesebbek, mint a boltban kapható társaik.
A fürdő szoba a lakás egyik legkényesebb része. A szappan lerakódások, a mosdókagyló, és a mellékhelység, a baktériumok melegágyai. Sok szennyeződés alakulhat ki a fürdőszobai felületeken, ezért fontos hogy hetente 2-szer legalább a főbb pontjait rendesen kitakarítsuk, hetente 1-szer pedig a teljes fürdőszobát.
A mai világban már fontos szempont, hogy vegyszereket egyre kevesebbet alkalmazzunk lakástakarítás során.
A megoldásért elég, ha csak a konyháig megyünk. Ezekkel a tippekkel, trükkökkel tökéletesen kiválthatjuk a már jól megszokott tisztítószereket, és még pénzt is spórolhatunk vele.
1. Tipp: Ecettel a makacs szennyeződések ellen
Az ecet az egyik legjobb vegyszermentes tisztítószer. Széles körben használhatjuk az egész lakásban, de a fürdőszobában is tökéletesen teljesít. Kiváló vízkőoldó, a makacsabb szennyeződésekkel is könnyedén megbirkózik. Higított ecetes oldattal kezeljük a szappan lerakódásokat, a vízkő hagyta nyomokat. Öntsük közvetlenül a felületre, majd hagyjuk állni 10 percig.
Ha makacs szennyeződést szeretnénk eltűntetni, ami már évek óta csak nőtt, mint például a kád alján a vízkő több ideig hagyjuk rajta a felületen, majd vízzel mossuk le alaposan. Tökéletes a WC tisztántartására is. Hetente egyszer öntsünk a WC csészébe ecetet, majd éjszakára hagyjuk benne, reggelre tökéletesen tisztává varázsolja. Ha minden héten egyszer megcsináljuk, megakadályozhatjuk a vízkőgyűrűk kialakulását.
2. Tipp: Citrom a fényes felületekért
A citrom maró hatása miatt tökéletes a már régi, használt, kifakult fürdőszobai felületek kifényesítésére. Olyan hatást érhetünk el használatával, mintha újat vettünk volna. Tökéletes a csempe és a kád kifényesítésére, fertőtlenítésére. Alkalmazhatjuk továbbá a tükrökön, vagy az elszíneződött fogkefe tartókon, szappantartókon.
A csapokra száradt vízkővel is csodát tud tenni. Alkalmazásához nincs másra szükségünk csak egy citromra, vagy citromlére. Vízzel hígítva is használhatjuk, de a gyors eredmény elérés érdekében használhatjuk hígításmentesen is. Kenjük be a fertőtleníteni, vagy fényezni kívánt felületet a citrommal, majd hagyjuk állni 20 percig. Töröljük le vizes ronggyal, és kész is.
3. Tipp: Szódabikarbónával a vízkő ellen
A szódabikarbóna tökéletesen helyt áll a fürdőszobában. Hatékonyan tünteti el a makacs lerakódásokat, szennyeződéseket. A fürdőkád makacs szennyeződéseit könnyedén eltűntetheted, ha veszel egy kis szódabikarbónát, majd azzal végig töröld a teljes kádat.
A csempe takarítása általában nem tartozik bele a heti rutinba, így akár hosszú idő is eltelhet két takarítás között. Fontos azonban a csempék rendszeres fertőtlenítése is, hiszen a zuhanyzás, fürdés közben lecsapódó pára miatt nagyon hamar elkoszolódnak, és így sok baktérium tapadhat meg rajtuk. A szódabikarbóna tökéletes a csempék takarítására. Feloldja a szennyeződéseket, fertőtlenít, és gyors megoldás. 5 liter vízhez adjuk hozzá negyed bögre szódabikarbónát, majd fél bögre ecetet, és egy kis illóolajat. Az így készült folyadékkal áttörölve a csempéket, könnyen elérhetjük a kívánt eredményt.
A fürdőszoba takarítás a ház legnehezebben takarítható, legkoszosabb része. Ritkán szakítunk elég időt a teljes fürdőszoba takarításra, és a makacs lerakódások miatt kedvtelenül állunk neki. Most mutatok néhány tippet, amivel könnyen és egyszerűen varázsolhatod csillogóvá, és baktériummentessé fürdőszobádat tisztítószerek nélkül, olyan alapanyagokból, melyek bárki konyhájában megtalálhatóak.