Ugyanakkor ezzel ellentétben, ha kiszáradnak is lehetnek levelei barnák, de akkor megfigyelheted, hogy szélei is befelé fognak kunkorodni.
A szakértők szerint, amennyiben túlöntözöd növényed, érdemes minél hamarabb kicserélned földjét, viszont, ha kiszáradt, inkább az öntözésre fektess nagyobb hangsúlyt. Semmiképp se használj ilyenkor növényvédőszereket, ugyanis azok megsérthetik az egyébként is már beteg szobanövényedet.
Helyváltoztatás
Mar írtuk, hogy érdemes tisztában lenned növényed szükségleteivel, így is megelőzve a legtöbb ebből adódó problémát. Amennyiben viszont már megtörtént a baj, érdemes utólag utána járnod, milyen elhelyezés lesz növényed számára tökéletes, és „átköltöztetned” őt.
Minden növény szereti a fényes helyeket, valamint nem csak gyökereik, de leveleik is képesek felszívni a környezetükben megtalálható nedvességet – ezekkel is érdemes tisztában lenned, így, ahogy reggel felkelsz, húzd el függönyöd, ezzel is természetes fényhez juttatva őket, valamint igyekezz olyan „otthont” biztosítani számukra, ahol nyirkosabb a levegő.
Ilyenkor érdemes tápoldatozni őket?
Igen! Nem csak Neked és állatkádnak kell folyamatosan táplálékhoz jutnod, hanem növényednek is. Érdemes a tápoldatok felé fordulnod, ugyanis talajuk egy idő után már nem lesz tápanyagban gazdag, és valamivel dúsítanod kell majd azt.
Amennyiben ennek hiánya áll fenn, akkor elszíneződhetnek leveleik, fejlődésében is megállhatnak.
Virágüzletekben rengeteg tápoldat közül válogathatsz, melyek érdemes a dobozon található utasítások szerint alkalmaznod. Ismerd meg, mennyi idő kell ahhoz, míg kifejti hatását, ugyanis akad, aminek több a hatóideje, mint egy-két nap.
Figyelj oda, miután növényed helyrejött!
Amint meggyógyult növényed, és megtalálta számára megfelelő otthonát, már csak arra kell odafigyelned, hogy csak akkor locsold növényed, ha földje száraz, így megelőzve túlöntözését.
Amennyiben sikerült meggyógyítanod, 3 – 4 héten belül meghozza majd új leveleit, ezután érdemes levágnod azokat a részeket, amik már elszáradtak.