Meg fogsz lepődni egy-két dolgon, ha megnézed te is a mosási kisokost. Amit eddig tudtál a ruhaneműkről, töröld ki a fejedből, és nézd meg hogy kellene helyesen mosnod!
Ha lett már két mérettel kisebb a kedvenc pulóvered mosás után, tudhatod, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy melyik ruhaneműt hány fokon mosod. Ajánlott betartani a ruha címkéjén a hőfokra utaló jelzést, de ha nem jelzik, vagy már nincs meg a címke, most megtudhatod, hogy mit, hány fokon kell mosni. Szerintem te is meg fogsz lepődni egy-két dolgon, de ez így helyes, így kell jól mosni.
30 fok
Azoknak a ruháknak, amit néhányszor használtál csak, nem piszkosak bőven elég a 30 fok. Az ingek, blúzok, és melltartók is ebbe a kategóriába tartoznak.
A kötött ruhák, a függönyök, sötétítők, a műszálakat tartalmazó ruhák is ebbe a kategóriába tartoznak. A selyem ruhaneműket soha ne mosd mosógépben, kézzel könnyen át lehet mosni őket.
60 fok
Fehérneműk, zoknik, törölközők, ágyneműk, pamutruhák, melegítők tartoznak ebbe a kategóriába.
Ha valami különösebben piszkos lenne, akkor egyszer áztasd be, és azután indítsd el 60 fokos programot. A farmereket is nyugodtan moshatod 60 fokon.
90 fok
90 fokon csak azt szabad mosni, aminek a címkéjén fel van tüntetve a 90 fokot engedélyező jelzés. A nagyon piszkos, olajos, vagy fűfoltos, rozsdás munkaruhákat viszont nyugodtan moshatod ezen a hőfokon.
Esetleg a foltos, piszkos ágyneműket, konyharuhákat is, de csak akkor, ha pamut ágyneműről van szó.
Forrás: tudasfaja.com