Néha szembesülünk azzal a ténnyel, hogy nincs elég hely a lakásban. Ilyenkor ahhoz, hogy rendet teremtsünk, lehet, hogy meg kell szabadulnunk néhány fölösleges tárgytól. Pontosan erre a problémára találták ki a többfunkciós bútorokat.
Lehet, hogy elsőre sokszor ócskaságnak tűnnek ezek a bútorok, viszont egyáltalán nem azok, sőt, nagyon is hasznosak. Elsősorban azért, mert ha esetleg kisebb méretű lakásunk van, amit nem akarunk kedvenc tárgyainkkal telezsúfolni, ezekkel a bútorokkal megspórolhatjuk mondjuk egy asztal helyét és így könnyen elférnek azok a tárgyak is, amikhez ragaszkodunk. Ráadásul ez a mutatós asztal négyszer akkora, mint az a szék, amire össze lehet hajtogatni.
Ehhez hasonló bútordarabokkal már biztos sok helyen találkoztatok. Lehet, hogy egy kicsit macerás minden este szétnyitni, reggelente meg összecsukni ezt a kanapét, viszont ha belegondolunk, ezzel a napi 2 perces művelettel nemcsak hatalmas helyet spórolunk meg, hanem rengeteg kényelmetlenséget is. Itt viszonylag pici nappaliról van szó, ami egyben hálószoba és étkező is. Viszont így hiába kicsi a szoba, mégis ötletes és otthonos.
Szerettek pingpongozni? Ha igen, biztos elveszi a kedveteket az, ha odakint fúj a szél, a lakásban viszont a fél szobát át kell rendezni ahhoz, hogy elférjetek játék közben. Ráadásul a pingpongasztal még összecsukva is zavaró lehet bárhol, mert nem egy kicsi asztalkáról van szó. Erre találták ki ezt a kétfunkciós ajtót, ami egy nagyon remek ötlet. Így ha a gyerekek, vagy bárki játszani szeretnének, csak egy mozdulat és már kész is a terep.
Ha nincs hely a szobádban egy íróasztalnak és egy ágynak, akkor ez a megoldás kiváló. Annyi kényelmetlenség jár csak vele, hogy amikor használni szeretnéd akár az ágyat, akár az íróasztalt, össze, vagy szét kell hajtogatnod őket. Bár azért ez nem annyira bonyolult művelet, hogy teljesen elvegye az ember kedvét. Viszont rendkívül helytakarékos és ha kicsi a szobád, akkor nem kell választanod az ágy és az íróasztal között.
Ha a nappali egyben az étkező, ráadásul az is kicsi, akkor se vagyunk feltétlenül arra kényszerülve, hogy a kanapén étkezzünk tálcával az ölünkben – bár ez is egy megoldás. A falba épített étkező asztalt akkor varázsolod elő, amikor szükséged van rá. Ha pedig már befejeződött az ebéd, akkor se kell egész nap kerülgetni azt a hatalmas asztalt és öt percenként belebotlani, mert könnyűszerrel eltűntethetjük az útból.