Talán Budapesten élsz, de biztos vagyok benne, hogy ha még ez így is van, rengeteg dolgot nem láttál még a fővárosból. Pláne, ha Budapest helyett valamilyen másik városban élsz. Nos, erre van egy tökéletes „pótolnivaló”, amivel te is bepótolhatod ezt a lemaradást, és felzárkózhatsz Budapest látványosságaiból. Ez, a Hop on Hop off Budapest!
Rengeteg a látnivaló a fővárosban, ezt tudjuk. Tehát kell valami, amivel rövid időn belül be tudod járni a várost, és láthatod a legszebb helyeit. Erre pedig tökéletes a Hop on Hop off nevezetű buszos utazó túra. Ezen szolgáltatásban több fajta utazási útvonal megtalálható, én csupán egyet emelek ki belőle, ez pedig a „Red Line”, vagyis a Piros kör. Ez az útvonal olyan helyeken áll meg, melyek előtt nem biztos, hogy a mindennapokban elsétálsz, bár a legtöbben biztosan megtettük már. Viszont talán pont az a baj, hogy nem állunk meg előttük, nem csodáljuk meg őket, pedig mindegyik célpont egytől egyig gyönyörű.. De ezen most változtatunk!
Az útvonalai között megtalálható például az Andrássy út, mely a téli időszakokban gyönyörű látványvilággal tárul elénk, a Hősök tere, mely Budapest legfőbb jelképe és egyik legszebb tere, a Budai Vár, vagy a főváros legszebb panorámájával rendelkező Citadella. Én most őket fogom neked jobban kiemelni a következő oldalon. Érdemes kattintani!
A teljes útvonal, melyből tovább olvasva négyet kiemelünk:
- József Nádor tér
- Erzsébet tér
- Andrássy út 3.
- Opera
- Liszt Ferenc tér
- Hősök tere
- Keleti pályaudvar
- New York Café
- Astoria
- Ferenciek tere
- Várkert Bazár
- Sikló
- Vár
- Citadella
- Március 15. tér
- Eötvös tér
- József Nádor tér
Mint azt így már ti is látjátok, kicsit hosszú lenne a 16 helyszínt részletezni, így csupán négyről fogunk most bemutató jelleggel, röviden szót ejteni. Lássuk melyek ezek:
Andrássy út
Az Andrássy út Budapest 2310 méter hosszú sugárútja, mely a főváros VI. kerületét szeli át. Az út összeköti a Belvárost a Városligettel, emellett a több mint két kilométeres út a belváros szívét, a Deák Ferenc teret köti össze a Hősök terével. Az Andrássy út az alatta haladó Millenniumi Földalatti Vasúttal és a végében fekvő Hősök terével együtt 2002-ben a világörökség része lett.
Budai vár
A Budai Várnegyed 1987 óta szerepel az UNESCO Világörökség listáján, így nem meglepő, hogy a Budapestre látogató turisták egyik kötelező úti célja. Ezen a területen számos látnivaló várja azokat, akik felfedeznék egy kicsit jobban a műemlékek sokaságát az I. kerületben. Érdemes megtekinteni az itt tartózkodás alatt a Halászbástyát, a Budavári Palotát, a Sziklakórházat, a Mátyás-templomot. Ha azonban megéheznétek, érdemes ellátogatnotok a Pierrot étterembe. Ez az étterem Budapesten méltán híres, hiszen nagy múlttal rendelkezik, gyönyörű enteriőrrel és gasztronómiai különlegességekkel várja vendégeit. A Budai Várnegyed 1987 óta szerepel az UNESCO Világörökség listáján, így nem meglepő, hogy a Budapestre látogató turisták egyik kötelező úti célja. Ezen a területen számos látnivaló várja azokat, akik felfedeznék egy kicsit jobban a műemlékek sokaságát az I. kerületben. Érdemes megtekinteni az itt tartózkodás alatt a Halászbástyát, a Budavári Palotát, a Sziklakórházat, a Mátyás-templomot. Ha azonban megéheznétek, érdemes ellátogatnotok a Pierrot étterembe. Ez az étterem Budapesten méltán híres, hiszen nagy múlttal rendelkezik, gyönyörű enteriőrrel és gasztronómiai különlegességekkel várja vendégeit.
Hősök tere
A Hősök tere három fő eleme az 1896-ban épült Műcsarnok, az 1906 decemberében átadott Szépművészeti Múzeum és a kettőt „összekötő” Millenniumi emlékmű. Ezen emlékmű középső oszlopán, mely 36 méter magas, Gábriel arkangyal látható a Szent Koronát és az apostoli kettős keresztet tartva. A jobb és bal oldali oszlopcsarnokban a magyar történelem hét-hét neves személyiségének bronzszobra áll.
Citadella
A Citadella Budapest XI. kerületében, a Gellért-hegy tetején fekszik, melyet az 1848-49-es szabadságharc leverése után, 1854-ben emeltek. Innen nyílik a legszebb panoráma a városra. A Citadelláról lehet látni a Budai Várat, a Parlamentet, a dunai hidakat, az egész pesti oldalt és a budai hegyeket. Az UNESCO a budai Várheggyel és a Duna két partjának panorámájával együtt a Gellért-hegyet 1987-ben a Világörökség részévé nyilvánította. A Citadella ez által Budapest egyik legszámottevőbb helyszínévé vált az itt található Szabadság-szoborral együtt.