6. Előkészítő műveletek, nem megfelelően elvégezve
Az alapozó felvitele a falra nagyon fontos dolog, a hőszigetelés előkészítésénél.
7. Hőszigetelés elvégzése tapasztalat nélkül
Ne spóroljunk a munkadíjon, ha hőszigeteltetni akarjuk az otthonunkat és nem értünk hozzá. Az anyagok és a munkafázisok megkövetelik egy adott technológia követését és azok az emberek akik nem értenek hozzá több kárt okoznak, mint hasznot.
8. Hívjunk szakembert
Ha a következő hirdetéssel találkoztok “Gyorsan és olcsón” akkor jobb ha nem is veszitek figyelembe. Olyan szakembereket kell választani a munka elvégzésére, akik értenek ehhez a munkához, időt és energiát nem spórolva dolgoznak. Csak tapasztalt és megbízható szakembereket érdemes választani. Sajnos sok a léhűtő, akiket nem könnyű kiszűrni. Ha nem megfelelő szakembert választottál, azt valószínűleg már az első – második nap észre fogod venni.
9. Ellenőrizzük az elvégzett munka minőségét
Bármennyire is megbízunk abban a szakemberben akivel a hőszigetelést végeztetjük, akkor is ellenőrizzük a munkáját, minden elvégzett fázis után. Tartsuk magunkat az általunk elképzelt tervhez és tegyünk fel kérdéseket, egy jó szakember a legapróbb részletekre is tud válaszolni. Mindig olyan alapanyagot vásároljunk amely megfelelő, ezen ne spóroljunk.
10. A szerződés fontos
Nehogy azt higgyétek, hogy minden szerződés egyforma és nincs jelentősége. A kevésbé megbízható cégek mindig olyan szerződést készítenek, amely az ő előnyüket szolgálja. A megbízható cégek pedig tisztelik az ügyfeleket és olyan szerződést készítenek amely megfelelő az ügyfél számára is. Mindig olvassuk el figyelmesen mit írunk alá.
Még néhány hasznos tanács
A hőszigetelő anyag a kültéri fal legkevesebb 60%-át be kell fedje.
A háló, amely a hőszigetelő anyagra kerül, ragasztóval kell legyen rögzítve, nem más anyaggal.
A legalkalmasabb kinti hőmérséklet az ilyen munka elvégzésére +5…+25 fok és enyhe szél.
Ne hanyagoljuk el a házunk hőszigetelést törekedjünk arra, hogy tavasz végén vagy a nyár elején – végén végeztessük el a munkát.