A hóvirágot árnyas fák és lombhullató cserjék alatt, virágágyások elején, erdőkben, patakparton és más természetes környezetben is termeszthetjük. Az extra korai virágzás érdekében ültesse a hagymákat napos, déli fekvésű lejtőre.
A hóvirágot gyakran kombináljuk más korán virágzó hagymákkal, például a krókuszokkal, a téli akonittal, a chionodoxával és a scilla sibericával. Ezek a hagymák mind jó természetjárók, és kevés odafigyeléssel vagy anélkül is évről évre virágozni fognak.
Hogyan kell gondozni a hóvirágot
A többi tavasszal virágzó hagymához hasonlóan a hóvirágok is lombozatukkal termelnek energiát a következő évi virágokhoz. Ellenálljon a kísértésnek, hogy visszavágja a leveleket, vagy lekaszálja őket, amíg még zöldek. Néhány héten belül a lombozat megsárgul és magától elolvad.
Ha a hóvirágok olyan helyen nőnek, amely megfelel nekik, elszaporodnak, és végül nagy területeket szőnyegezhetnek be. A hagymákat nem zavarja a zsúfoltság, és ritkán van szükségük osztásra. Ha néhány hagymát új területre szeretne áthelyezni vagy megosztani a barátaival, kora tavasszal ássa ki és ossza szét őket, közvetlenül a virágzás után, mielőtt a lombozat sárgulni kezdene. Óvatosan bánjon velük, hogy a lombozat a hagymához tapadjon, és a lehető leggyorsabban helyezze vissza őket a földbe.
Előfordulhat, hogy néhány évbe telik, mire nagy hóvirágcsomók alakulnak ki, de ha a hagymák egyszer már meghonosodtak, generációkon át minden tavasszal lesznek virágai.