A húsvéti asztal egyik legfinomabb eleme a sárgatúró. Ahhoz pedig, hogy tökéletesre készítsd, ezeket a trükköket kell ismerned! Így bárki elkészítheti otthon!
Az ünnepi asztal egyik legfinomabb eleme a sárgatúró, aminek a legnagyobb hagyománya a szabolcsi régióban és a hajdúságban van, de a megfelelő recepttel természetesen bárki elkészítheti otthon. Ha még nem hallottál róla, esetleg még nem próbáltad, akkor idén mindenképpen készítsd el, mert kellemes ízével színfoltot hoz a húsvéti reggelikbe. Ezután pedig nem is tudod majd elképzelni nélküle az ünnepet.
Így készítsd el a húsvéti sárgatúrót
A sárgatúróhoz alapvetően nem kell más, csak tojás, tej és valamilyen édesítőszer (cukor, méz, alternatív édesítők). Az arányok általában így néznek ki: 1 liter tej, 10 tojás, 2 evőkanál édesítő (ízlés szerint változtatható).
A tojásokat ki kell keverni az édesítővel és a már forrásban lévő tejhez folyamatos kevergetés mellett hozzá kell csurgatni. Addig kell főzni, amíg a fehérje ki nem csapódik a folyadékban és darabosan össze nem áll. Ha ezzel készen vagy, egy sűrűn szőtt vászonkendőbe szedd át. A kendő száját kösd össze és akaszd fel egy olyan helyre a konyhában, kamrában, ahol szabadon tud lógni és a gravitáció segítségével kicsoroghat belőle a savó egy alá helyezett edénybe. Ha kicsöpögött a felesleges savó, akkor hűtőben tárold.
Mivel ízesítsd? Bármivel feldobhatod a sárgatúrót
Mielőtt még kendőben felakasztottad volna, a kicsapódott túrós rögökhöz bátran keverhetsz tetszés szerint extra hozzávalókat, mint a mazsola, egyéb aszalt gyümölcsök, magvak vagy akár ezek keveréke. Ha kedveled a vanília és a fahéj ízét, azt főzés közben a lébe is beleteheted, így még pikánsabb túrót kaphatsz.
Egyedi fűszerezés
A klasszikus fűszerek közé tartozik a vanília és a fahéj, de ha merészebb vagy, akár mentát, citromfüvet, ánizst, kardamomot, szegfűszeget is tehetsz a keverékbe. Nagyon jó ötlet lehet még a reszelt citrom- vagy narancshéj hozzáadása is, ami szintén izgalmas végeredményt hoz.