3 módszer nyerte el a tetszésünket:
1 - A szalmabála házak :
Ugye hamar megy , a szalma az olcsó és nagyon jó a hőszigetelő képessége . Úgy gondoltuk, ha már szerkezetes szalmabálaházban gondolkodunk, ahhoz elég sok fa anyagra lenne szükség, s ez számunkra eléggé költséges lenne. A másik fontos dolog az, hogy szeretnénk a család összes tagját bevonni a házépítésbe. Főleg a gyerekeknek, de talán még nekem is, elég nehéz lenne a 15-20 kg-os szalmabálákat tenni - venni.
2- A sárfal módszer.
Itt a technika gyorsasága és egyszerűsége ragadta meg a figyelmünket. Egyetlen egy hátrányát láttuk: éspedig azt, hogy elég komoly munkaerőt ígényel és talán a szükséges vízmennyiség sem elhanyagolható. Ennél a módszernél sem igazán tudnánk bevonni a gyerekeket, csak a vakolásnál.
3-A vályogház ( csömpölyeg technika):
Nap mint nap csodálkozunk e módszer egyszerűségén , szépségén , érdekességén és minimális költségein. Ha elég nagy a telked, akkor a falaid már ott hevernek a lábad alatt.
Terveink szerint az alap kőből lesz ( nagy kövek összeforgatva, közöttük mészhabarccsal ), a padló is vályogból lesz, ugyanúgy mint a falak, a tetőhöz szükséges fa anyagot az erdő ritkításakor megmaradt fából szeretnénk vásárolni, a szarufák között júh gyapjúval szigetelünk, és nyílászáróknak használt fakeretű ablakokat szeretnénk vásárolni.
Amint látjátok, végülis a vályogház mellett döntöttük, tudjuk, hogy rengeteg más előnyünk is származik még ebből, azon kívül, hogy egy családi összejövetel egyáltalán nem kérdéses nálunk, hogy kinél legyen megtartva... :) Hiszen télen rendkívül hőtartó képességének köszönhetően, pár hasáb fával az egészet befűtjük, a ház pedig megtartja a meleget, nyáron pedig a kellelmes hűvösben tudunkpihenni, míg kint szikkadnak a növények, emberek az őrült hőségtől. :)