A konyha helyiség kialakítása, elrendezése, illetve berendezése nem elhanyagolható szempont, ugyanis sokak szerint ez az otthonunk “szíve”. Noha nem is szó szerinti értelemben, azért lássuk be, valóban özponti szerepe van életünkben. Éppen ezért, most megosztjuk Veletek, hogyan tehetitek praktikussá és gyönyörű megjelenésűvé!
Munkalap kiválasztása a konyhába
A konyhában a legtöbbet használatban lévő eszköz a munkalap. Oda kell figyelni, hogy a munkalap anyaga kopás- és hőálló legyen, mivel a konyhába, ugyanis minél strapabíróbb, annál tovább gyönyörködhetsz benne. Fontos, hogy kompozit anyagból legyen elkészítve. A kompozit anyag olyan, mint a műkő, szétzúzott kövek és ásványok összekeverve színezékanyaggal és kötőanyaggal.
Amellett se menjük el, hogy a munkalap a konyha egyik jelentős részét elfoglalja, ezért nemcsak az anyagára, hanem a külső burkolatára is nagy hangsúlyt kell fektetni, mivel ez adja meg a konyha alapját.
Végül az utolsó szempont a stílus meghatározása, hogy tökéletesen passzoljon a megálmodott konyhád stílusához!
Elengedhetetlen eszközök a konyhába
Először is, amit ki kell választanunk az a hűtő. Az egyik legfontosabb eszköz, amit minél előbb meg kell venni. Fontos eldönteni az elején, hogy milyen típusút akarunk venni, például szabadon állót, beépítettet vagy amerikait.
A konyha másik alapvető eszköze a tűzhely. Ezt nagyon alaposan át kell gondolni, mivel egy tűzhely akár 10-15 évig is az életed része lehet. Választhatunk elektromosat, kerámialaposat vagy a hagyományos gáztűzhelyet.
Emellet, ami hosszútávú szolgáltatást nyújt az a mikrohullámú sütő. Ez is egy olyan eszköz, amit nap, mint nap használunk és nemcsak melegíteni tudjuk az ételt, hanem akár elkészítésre is alkalmas lehet. Viszont vannak olyan családok, illetve párok, akik általában csak aznapra főznek és a tűzhely hívei, ami a melegítést illeti. Nekik nem bít akkora fontossággal ez az eszköz.
Ezek után jönnek a fontosabb konyhafelszerelési eszközök.
Fontos, hogy ezekből is úgy válogassunk, hogy hosszútávra szóljanak. Az első és legfontosabbak az evőeszközök. Legyen egy kés-, kanál- és villakészlet, ezekből, lehetőleg kisebb és nagyobb méretben is. Utánuk jönnek a tányérok és a poharak, ezekből is fontos, hogy minden méretből legyen legalább öt darab a konyhádban. Amik szintén elengedhetetlenek a sütéshez-főzéshez: azok a fazekak, a serpenyők és a tepsik, és ezekből azért két-három darab legyen egy háztartásban.
Szükségünk lesz még vágódeszkákra, tálaló edényekre és különböző szedő kanalakra.