A szegmensben végzett legújabb kutatások alapján az ingatlanpiac lassanként regenerálódik a gazdasági válság okozta sokkból, és minden eddiginél nagyobb ütemben növekszik a piac, és az igény is. Lovagold meg ezt a váratlan fordulatot, és használd ki a lehetőségeket!
Az utóbbi évek csődjei, az ingatlanpiac válságának okai
Az utóbbi években az ingatlanpiac megbukni látszott, és az eladások, na meg persze az ingatlan árak is radikális csökkenést mutattak, a vállalkozók pedig lassanként csődbe mentek…
A folyamatos romlás okaként a 2008-ban kirobbant gazdasági világválságot nevezhetjük meg, mely után az ingatlanpiac soha nem látott visszaesést mutatott. A befektetők szép lassan visszavonultak, így a folyamatban lévő projektek leálltak, és az eladások száma és értéke is olyan mértékben csökkent, hogy a területen való talpon maradás bizony igazi kihívást jelentett az ott dolgozók számára. Azon kevés lakás, amelyet eladásra szántak is csak áron alul kerülhetett piacra, hiszen gyakorlatilag nem volt, aki megvette volna - köszönhetően az anyagi helyzet romlásának, és a hitelstopnak.
Ennek hatására a munkaerő-piacon az ingatlanosok száma is leredukálódott, hiszen nem érte meg ezzel foglalkozni.
A válság után
A gazdasági válság után gyakorlatilag fél év alatt dőlt be az egész ingatlanpiac minden szegmensével együtt, utána pedig már csak stagnálást mutattak a kutatások, illetve bizonyos területeken további csökkenést.
Így ment ez egészen 2014 tavaszáig, amikor is szakértői kutatások tucatjával beszéltek arról, hogy az ingatlanpiac lassanként talpra áll. Persze az év elején még bizonytalan számításokkal, és a területen maradt ingatlanosok véleményével lehetett ezt bizonyítani, mára már azonban bizonyossá vált: a gazdasági válságból ez a terület lassanként kilábal.
A hitelek hatása az ingatlanpiacra
2014 tehát év eleje óta szép, egyenletes növekedést mutat az ingatlanok eladásaiban. A számok mára már megközelítik az elvárt eredményeket, amely egy év alatt bizony nagyon nagy szó egy ekkora visszaesés után, és a tendenciák növekedését a jövő évre kivetítve hatalmas növekedésre lehet számítani!
Az ingatlanpiac növekedése mellett van még egy nagyon fontos tényező, amely erre a növekedésre utal. Mivel ez a terület igazán hitelérzékeny terület, ezért fontos szemügyre vennünk a hitelek rendszerét. Rengeteg hitelről szóló információkat, híreket hallunk nap, mint nap. Az utóbbi években a hitelösszegek térítése és a velük járó többletköltségek (thm, betéti hozamok… stb) az egekben voltak, és az emberek sokkal kevésbé voltak fizetőképesek, így a hitelek bedőltek, a bankoknak pedig többé már nem éri meg magas költségeket róni a hitelekre.
Az eredmény pedig szintén kedvez az ingatlanpiacnak: a hitelek az elmúlt évekhez képest radikálisan olcsóbbak lettek, így az emberek számára is vonzóbbá váltak. A következő években is ez a tendencia várható, így az ingatlanpiacon egy hatalmas gazdasági bummra számíthatunk majd, amely kedvez mindenkinek, aki a területen tevékenykedik.
Hogyan használhatod ki ezt a gazdasági bummot?
Ahogy azt már említettem, az ingatlanpiac növekszik, a szegmensben dolgozók létszáma azonban csökkent. Bár az óra ketyeg, hiszen lassanként mindenki ráébred majd erre a kirobbanó lehetőségre, még neked is van alkalmad és időd arra, hogy meglovagold a váratlan, pozitív fordulatot, és egy nagyon jövedelmező irányba fordulj.
Helyezkedj el az ingatlanpiacon! Ehhez nem kell mást tenned, mint elvégezni egy csupán 6 hónapot felölelő tanfolyamot, melyen az ország legjobb szakembereitől tanulhatod el az ingatlanközvetítés minden trükkjét.
A tanfolyamról bővebben ezen a linken érdeklődhetsz: Ingatlanközvetítő tanfolyam
Az EFEB által nyújtott ingatlanközvetítő OKJ-s képzés egy tematikus, szakmai tudást ad számodra, amellyel gyakorlatban sajátíthatod el ennek a nagyszerűen jövedelmező szakmának minden részét, ráadásul nem is akármilyen szakemberektől! A szakképesítés után pedig a munkaerő-piacon való elhelyezkedés már gyerekjáték lesz, köszönhetően a szakmai körökben elismert képzőintézmény által nyújtott bizonyítványnak.