Az egyik legnyugodtabb, legrezignáltabb lakberendezési stílus Japánból származik. A Japán stílus jellemzői és kialakítása mindenképpen az egyszerűségre törekszik és csak olyan bútorokat enged, amik hasznosak az ember számára.
Ha olyan otthont szeretnél, ahol pihenni, meditálni, kikapcsolódni lehet, akkor a japán stílus valószínűleg megragadja a fantáziádat. A stílus lényege a szépség, a praktikum és a hagyomány. Tulajdonképpen minden - a színek, a formák, a díszítés - nagyon egyszerű és jellegzetes. Világos fa, vagy kőpadló, sötét, alacsony bútorok - mert a japánok a föld közelében szeretnek aludni és étkezni -, fehér, törtfehér, de mindenképpen világos falak.
Ha női hangulatú szobát szeretnél kialakítani, érdekes megoldás lehet például a halványrózsaszín, vagy a finom bambuszzöld árnyalat használata. A kanapé nem csupa párna, az ablakban nem lóg függöny, helyette inkább egy falécekből álló redőny. A szobát nem színes, tarka képek és tárgyak díszítik, hanem a megfelelően kialakított hangulatos fény és a jellegzetes japán képzőművészet visszatérő motívumai: a lótuszvirág, a madár, a bambuszlevél a falon, a drapérián és a faliszőnyegeken. De a lényeg, hogy minden praktikusan legyen berendezve, ne legyenek felesleges dekorációk vagy olyan tárgyak, amiket nem használsz.
Ha férfias szobát szeretnél, akkor a fekete- fehér-szürke színkombinációt alkalmazhatod. Amennyiben szereted a Föld színeit, úgy a barna, illetve a zöld árnyalatokat is behozhatod a lakberendezésbe. Bútorokban szintén törekedj az “egyszerű, de hasznos”-ra.
Jó hír a japán stílus kedvelőinek: az osztatlan, nagy alapterületű lakásoktól kezdve a kisebb városi bérlakásokig bárhol könnyedén kialakítható, nem szükséges hozzá órisi birtok. Főleg, hogy Japánban már egy 30 négyzetméteres lakás is nagy alapterületnek számít.
A tradicionális japán házak eltérnek a nyugaton megszokott épületektől. Míg nyugaton a zömök, erős falak jellemzik az építészetet, addig Japánban a természeti katasztrófákra (földrengés, cunami) felkészülve inkább a könnyű újjáépíthetőségen és a nagy halálozási arány elkerülésén volt a hangsúly. Ennek megfelelően a házak sokszor fából, sőt van, ahol papírból készültek.
Forrás: http://www.lakberendezok.hu