Kawazu városában 8000 csodálatos cseresznyefa gondoskodik minden tavasszal a lélegzetelállító látványtól, amihez foghatót sehol máshol nem találunk az egész világon.
Kawazu városa mesébe illő tavaszi látképéről híres az egész világon. Ha láttunk már valaha a híres japán cseresznyefa-virágzásról készült fotókat, biztosan számos olyan is volt közöttük, amelyek itt készültek. A Tokiótól nem messze található településen 8000 csodálatos cseresznyefa gondoskodik minden tavasszal a lélegzetelállító rózsaszín látványtól, amihez foghatót sehol máshol nem találunk az egész világon.
A virágzás általában március és április tájékán kezdődik, azonban előfordult már, hogy sokkal korábban (február) érkezett a díszes természeti jelenség. Kawazut minden évben több millióan látogatják, első sorban a 8000 fa csodálatos virágtakarója miatt. A cseresznyefák virágait kisvasútból vagy gyalog is megtekinthetik az érdeklődők, és még éjszakai világítás mellett is gyönyörködhetnek a cseresznyevirágokban, vagy, ahogy a japánok nevezik őket, sakurákban.
A cseresznyefákat számtalan régi és új japán festményben fellelhetjük, ugyanis a japán kultúrában gyakran az élet, a karma és az elkerülhetetlen elmúlás szimbólumaként jelennek meg ezek a növények. A mai napig rendkívüli jelentőséggel bírnak a nemzet számára. A cseresznyevirág szó hallatán világszerte sokaknak azonnal Japán jut eszébe, és ha megnézzük a képeket, akkor érteni is fogjuk, hogy miért.
A Kawazuban található 8000 fa egy különleges családhoz tartoznak, amelyek az átlagnál korábban, inkább februárban virágzanak.
Minden évben turisták milliói látogatnak el ide a világ minden pontjáról, hogy szemtanúi legyenek a különleges természeti jelenségnek. Még egy külön kisvasút is helyet kapott a fasorok között, amelyen az utazók teljesen elmerülhetnek a fák illatában és pompájába.
A cseresznyevirágok fontos részét képezik a japán kultúrának. Az élet átmeneti jellegének szépségét, a karmát és az elkerülhetetlen elmúlást szimbolizálják.