A legtöbb felnőtt, fiatalfelnőtt és már egyre több tinédzser is napiszinten fogyaszt kávét. Van, aki már korán reggel ezzel indítja a napot és olyan is, aki a délutáni álmosság első jeleikor hörpint fel egy csészével. Egy dolog azonban megegyezik az összes esetben, az pedig a hátramaradt kávézacc, ami a kukában landol.
Talán eddig sokan nem is sejtették, de lefőzés után a zaccot rengeteg mindenre fel tudjuk még használni! Itt is van néhány példa, hogy mennyi mindenben segíthet nekünk a ház körül és a szépségápolásban egyaránt!
1. A bőrradírozás
Sokféleképpen lehet házi bőrradírt készíteni, például cukorból is, de a kávézacc még jobb megoldás. Durva szemcséi remekül alkalmasak az elhalt hámsejtek eltávolítására, illetve még bőrfeszesítő hatása is van. Sok esetben ajánlják a narancsbőr enyhítésére is. Ha túlságosan dörzsöli a bőrünket keverjük össze néhány csepp kókusz/olíva vagy szőlőmagolajjal.
2. Bútorápolás
Kisebb-nagyobb hibák kijavítására, eltűntetésére tökéletes választás. Egy kevés ecettel és melegvízzel összekeverve kész is a csodaszerünk. Óvatosan dörzsöljük bele a sérült felületbe, majd töröljük tisztára a bútort. Kész is az újra csillogó és villogó berendezésünk!
3. Mosogatás
Ismét segítségünkre lehetnek a kávézacc szemcséi, mivel elég nagyok ahhoz, hogy a szennyeződéseket eltávolítsák a tányérokról, ezenkívül azonban a zacc még a zsírt is oldja, aminek köszönhetően sokkal egyszerűbben és természetesebb módon megszabadulhatunk a makacs zsírfoltoktól. Csak tegyünk egy-két kiskanállal a mosogatószivacsunkra és kezdődhet is a munka!
4. Kellemetlen szagok
Például a hűtőben vagy a mikróban is gyakran találkozhatunk kellemetlen szagokkal. Ha zaccot teszünk ezekre a helyekre, könnyedén megszűntethetjük a szagokat és végre nem kell befognunk az orrunkat miközben a vacsora hozzávalóit válogatjuk.
5. Kóbor állatok ellen
Szórjunk szét a kertben kávézaccot, mivel ez nemcsak jótékony hatással van a földre, de a kóbor állatokat is sikeresen távol tartja.
6. Komposztálás
A zaccban rengeteg nitrogén van, e miatt pedig tökéletes a komposztáláshoz. Szórjunk a termőföldbe is belőle, így könnyedén távoltarthatjuk a kártevőket és jó kis tápláló talajt biztosítunk a növényeinknek.