A tavaszi és nyári időszak a legmegfelelőbb arra, hogy kicsit felfrissítsük otthonunkat. Persze nem kell egyből a nagy költségvetésű átalakításokra gondolni, elég csak egy-egy kisebb felújítás – mondhatni – felfrissítés. Mi most mutatunk néhány költséghatékony, ám annál hatásosabb ötletet:
1. Kis költségvetésű lakásfelújítás – festés
Egy festéssel remekül fel lehet frissíteni bármelyik helyiséget – nem csak, mert közben ki is takarítjuk az egész szobát, hanem mert egy új szín használatával teljesen új külsőt kaphat a helyiség. Ha eddig csak fehér és halvány színek uralták a szobákat, most próbálj ki valami sokkal merészebbet, élénkebbet! Persze a felújítás utáni nagytakarítás itt is elengedhetetlen!
2. Kis költségvetésű lakásfelújítás – fugatakarítás
Akár a konyhában, akár a fürdőszobában, a fuga egy idő után koszos lesz, elszíneződik, ami nem valami mutatós. Bár nem a legkényelmesebb munka, hiszen sok a nehezen hozzáférhető hely, mégis megéri egyszer-egyszer nekiesni – a végeredmény nem marad el!
3. Kis költségvetésű lakásfelújítás – csaptelepek
A csaptelepek is viszonylag gyorsan kopnak, elhasználódnak, berozsdásodnak, ezért ezeket is érdemes időről-időre felfrissíteni. Ha már a hagyományos tisztítószerek nem segítenek, érdemes lecserélni az egészet egy modernebb, divatosabb változatra – ami akár egy szemet gyönyörködtető kiegészítője is lehet a helyiségnek.
4. Kis költségvetésű lakásfelújítás – új kilincsek
Szeretnéd, hogy a kedvenc komódod vagy szekrényed még ma is divatosnak számítson? Akkor cseréld le a kilincseket s teljesen más megjelenést kap a bútordarab.
5. Kis költségvetésű lakásfelújítás – műalkotás
Egy „olcsóbb műalkotás” remek kiegészítője lehet az otthonoknak – vonzza a tekinteteket, életet lehel a helyiségekbe, és fel is frissíti a helyiséget. Kis befektetés, nagy hatás.
6. Kis költségvetésű lakásfelújítás – világítás
Cseréld le régi csillárod egy modern, mutatós darabra, amely már önmagában egy remek kiegészítője lehet a nappalinak, de akár az előszobában, konyhában vagy ebédlőben is jól mutat.