A kivi amellett, hogy finom, rendszeres fogyasztásával számtalan jótékony hatást gyakorol a szervezetünkre. Bemutatjuk, hogy hogyan nevelhetsz kivit az erkélyeden!
A kivi számos jótékony hatással rendelkezik, ezért érdemes az étrendünk részévé tenni. Amellett, hogy nagyon finom, több betegséget is megelőzhetünk a segítségével. Kevés kalóriát tartalmaz, így a fogyókúrád alatt is bátran fogyaszthatod, emellett több kutatás is bizonyítja, hogy csökkenti az elhízás kockázatát. A székrekedés megelőzésben is nagy hasznát vehetjük. Már egy darab kivi elfogyasztásával biztosítjuk a szervezetünk napi teljesen C-vitamin igényét.
Sokan nem tudják, de könnyedén termelhetsz otthon kivit, és csupán pár dologra lesz szükséged hozzá. Fontos, hogy válassz egy érett kivit, amely már megpuhult. A legjobb, ha egyszerre többet ültetsz, mert nem minden kivi képes gyökeret ereszteni. Sok fényre van szüksége és nem viseli jól a hűvöset, ezért egy olyan helyet kell neki keresned, ahol sok napsütés éri, de nincs huzatban. A kiviültetéshez a legideálisabb időszak március – május.
Így kezdj neki:
Mosd meg a gyümölcsöt és vágd darabokra, a kivi belsejét tedd egy pohár meleg vízbe és hagyd benne, amíg kihűl a víz. Alaposan mosd meg a gyümölcsdarabokat, hogy csak az apró magvak maradjanak a vízben. A magvakat tedd egy papírtörlőre és hagyd száradni pár órát. A magvakat csomagold egy vattadarabba és tedd egy tányérra, önts rá egy kevés meleg vizet, de ne csöpögjön belőle a víz. A tányért takard le fóliával és tedd az ablakpárkányra, hogy érje a meleg és a fény. Éjszakára húzd félre a fóliát, hogy érje a levegő, reggel pedig önts rá kevés langyos vizet. 7 – 10 nap alatt a kivimagvakból hajtások lesznek.