Még egy látszólag makulátlan konyhában is hemzseghetnek a baktériumok. Természetesen erről nem tehetünk, hiszen ezek a kórokozók szabad szemmel nem láthatók és gyakran olyan helyeken bújnak meg, ahol nem is gondolnánk.
Érdemes bizonyos időközönként fertőtleníteni a konyhában olyan helyeken is, ahol egy átlagos takarítás alkalmával nem szoktunk, hiszen ezek a baktériumok könnyen bekerülhetnek a bélrendszerbe, betegségeket okozva ezáltal. Természetesen ez nem két perces feladat, ráadásul a konyhatakarítás esetében nagyobb előkészületekre is szükség lehet: például a több lépcsős vízkőoldásra, vagy a hűtő leeresztésére.
Amennyiben szeretnéd megspórolni magadnak azt az időt, amit konyhatakarítással töltenél, érdemes lehet felkérni egy takarító céget, aki szakértelmével és extra felszerelésével gyorsabban, és alaposabban képes elvégezni a munkát. Ha erre adnád a fejed, ezen a linken kérhetsz is ajánlatot: takarító cég Budapesten.
Íme, a 4 legpiszkosabb hely a konyhában:
1. Mosogató
2. A hűtőszekrény nyitója
A mikrobák a csirke-, sertés- és marhahúson is megtelepszenek, így ezek a kórokozók általában megtalálhatók a hűtőszekrény kilincsén, nyitóján is. Ezt sokan nem tudják, így mosatlan kézzel nyitják-csukják a hűtőt, aminek következtében könnyen átvihetik a baktériumot bárhová, mondjuk egy evőeszközre. Érdemes ezért nagyobb figyelmet fordítani a hűtőszekrény takarítására, egyszerű és nem bonyolult feladat, ezért végezd el minden nagyobb konyhai takarítás során.
3. Kéztörlő, konyharuha
Annak ellenére, hogy a konyharuhát kéztörlésre és az edények eltörlésére használjuk leginkább, mégis rengeteg kórokozó található rajta. Gondoljunk csak bele: köztudott, hogy a nedves és meleg környezet a baktériumok táptalaja.
Ezért cseréld gyakran a konyharuhákat, legalább hetente egyszer-kétszer, de ha teheted, többször is! Természetesen ez attól is függ, hogy mennyit főzöl. Mindig mosd ki őket alaposan, fehérítővel.
4.Szivacsok
Bár a szivaccsal mosogatunk és takarítunk, így azt hihetnénk, hogy mindig tiszták, de valójában nem. A szivacsok az egyik legpiszkosabb elemek közé tartoznak. A legnagyobb hiba, hogy sokan ugyanazzal a szivaccsal mossák el az edényeket és takarítják el a mosogatót, konyhapultot is. Ez egy helytelen folyamat, hiszen így lehet a legkönnyebben összeszedni a baktériumokat és átvinni a tányérokra, evőeszközökre.
A mosogatószivacs nem egy drága dolog, így cseréld gyakran, ne várd meg, hogy elkopjon. A másik megoldás pedig, hogy használj két külön szivacsot: egyiket az edények mosogatásához, másikat pedig minden egyébre (konyhapult, mosogató, gáztűzhely).