Ez egy olyan konyhabútor, melyről sok ember álmodik…ugyanakkor nem mindegyik terület engedheti meg magának, hogy egy ilyennek adjon otthont. Mielőtt belevágnál a konyhasziget választásba majd vásárlásba, érdemes egy-két dolgot tudnod.
Tényleg nekem találták ki?
Ahhoz, hogy konyhaszigetet telepítsd konyhádba, a szakértők azt javasolják, hogy a helyiség legalább 15 – 20 négyzetméteres legyen, és nyílt. Amennyiben ez nem felel meg az adottságoknak, ne engedd, hogy a divat befolyásoljon.
Abban az esetben viszont, ha ezek adottak, illetve szeretsz úgy főzni, hogy nem szakítod el magad a külvilágtól, családodtól, barátaidtól, valamint egy egyszerű megoldást keresel a nappali és a konyha kapcsolatának megteremtésére – tökéletes lesz.
Hogyan helyezzem el konyhaszigetemet?
Két dolgot érdemes figyelembe venned ennek a kérdésnek a kapcsán – az egyik, hogy mire gondoltál, hova szeretnéd elhelyezni, a másik, hogy hol található meg a számára szükséges hely.
A konyhasziget általában monoblokk és téglalap alapú, a legtöbb esetben L alakban lehet elhelyezni lakásodban, melyhez egy erre szánt asztalt is helyezhetsz, így egy T-t formázva. Ebben az esetben ez a bútor egyszerre szolgálhat étkezésre, valamint az étel elkészítésére.
Amennyiben ezt szeretnéd kivitelezni, akkor érdemes a méreteivel számolnod lehelyezésével kapcsolatban – nagyjából 85 cm az asztalnak, 90 cm a konyhaszigetnek, és 110 cm egy bárnak vagy szintén étkezőasztalnak. A konyhasziget eszközeid tárolására is alkalmas lesz majd.
Milyet válassz?
Anyag szempontjából szinte bármilyet választhatsz. Viszont jobban jársz, ha a munkalapjához valamilyen praktikus, ellenálló anyag mellett döntesz – lehet laminált, kerámia, kő… A konyhaszigetnek a sziget része viszont elsődlegesen látható, így érdemes összehangolnod környezetével. Nem ésszerű erős kontrasztot teremteni konyhádban egy feltűnőbb árnyalattal, vagy anyagválasztással. Ehelyett inkább válassz valami visszafogottabb, klasszikusabb darabot – ezzel sosem fogsz mellé lőni.