Az Európai Unióba való belépésünk utáni kezdeti lelkesedés egy ideig alább hagyni látszott, amelyen a jövő azonban változtathat. Úgy tűnik ugyanis, hogy az Uniós pályázati támogatások jelenthetik a kiutat hazánk gazdasági helyzetéből!
Persze, csak ha ki tudjuk használni…
![Így lendíthetjük fel gazdaságunk az Európai Uniós pályázatokat kihasználva, a közbeszerzés segítségével A közbeszerzés kezében a hazai gazdaság fellendülése](/kep/730x400/23625.jpg)
Nem szeretnék vaktában beszélni, nézzük először az egyetlen olyan adatot, amely meggyőzhet mindenkit állításomról. Szakértők szerint az Európai Unió pályázati forrásai a következő ciklusban 8000 milliárd forinttal támogatják a hazai gazdaságot, és a nemzetközi és magyar vállalkozások tevékenységét. Ez az összeg, ha jól használjuk fel, akár kiutat is jelenthet mostani helyzetünkből… És itt lép be a mondás: „nincs kolbászból a kerítés”. Azzal ugyanis tisztában kell lennünk, hogy ezt a lehetőséget valódi szakértelemmel kell kihasználnunk a pozitív eredmény reményében.
Hogy miért?
Hát mert a pályázatok egy versenyszférát nyitnak hazánkban is, amelynek győztesei csak a jól képzett közbeszerzési referensek lehetnek, akik a törvényes eljárások lefolytatásában játszanak kulcsszerepet – ez pedig nem elkerülhető, hiszen hazánkban az állami beruházások a gazdaság fejlődésében meghatározó szerepet kapnak.
Egy viszonylag új szakma, egy növekvő versenyszférában: a közbeszerzési referens
A 2004-es csatlakozásunk az Unióhoz éles fordulópontot jelentett a magyar munkaerő piacon (is). Új foglalkozások kerültek előtérbe az új lehetőségekkel, és egyre elterjedtebbé vált a pályázatírás és a közbeszerzés kifejezés.
A lehetőség kihasználása: európai színvonalú képzés a közbeszerzési referens szakmában
Az Unió kiemelten figyel az erőforrások elosztásának módjára. Ez hazánk esetében nem is meglepő, tekintve nem túl fényes hírnevünket… Ahhoz, hogy ezt a gazdasági lehetőséget ki tudjuk használni, olyan szakemberekre van szükség akik megfelelnek az Uniós elvárásoknak, és képesek alkalmazkodni a folyamatosan változó helyzethez. Ehhez pedig oktatásra van szükség!