Fedezd fel idén nyáron a csodálatos magyar tengert!
Gömbkilátó Balatonboglár
Ezt az elképesztő látványvilágot rejtő kilátót egyszerűen nem lehet eltéveszteni, mert már az odavezető útról messziről észrevehető a híres balatonboglári gömbkilátót. Közkedvelt kiránduló hely, melynek esti fényei ellátszanak egészen a veszprémi partokig. A gömbkilátót szerencsére nem olyan régen alaposan felújították, ahova egy kisebb gyalog úton juthatunk fel a várdomb oldalában. Különleges látványvilág tárul a kilátóhoz sétálók elé, ezen kívül különlegesebb fényképek elkészítéséhez is tökéletes helyszín. A gyerekek nagyon szokták élvezni, mivel ez nem egy átlagos kilátó.
Kereki vára
Fehérkő várának romjai egészen különleges élményt nyújtanak, ha erre jártok a nyár folyamán. A vár először Quereki néven tűnt fel a történelemben 1193-ban, de fénykorát a 15. században élte. Sajnos a török előretörés miatt, a magyarok 1540-ben felrobbantották a várat, megakadályozván, hogy elfoglalják. A vár egy meredek kaptató után egy szép tisztáson található. Romjai, még ma is csalogatják a turistákat, ezért ha erre jártok, ne hagyjátok ki ezt a mesés, történelmi területet.
Balatonfenyves látnivalói
Balatonfenyves kifejezetten jó úti cél azoknak, akik szeretnének egy kicsit elbújni a világ elől, és nem szeretnék a turisták miatt sorban állással tölteni a nyaralást. Balatonfenyves szerencsére nem az a tipikus turistákkal teli üdülőfalu, ami a Balatonnál átlagosnak lenne mondható. Szerencsére még nem túl sokan fedezték fel ezt a kis pihenő falut, melynek lakossága összesen 2100 főre tehető. Számos természeti kincse mellett kitűnő kikapcsolódási lehetőség a rövid nyomvonalú kisvasút, amely a faluból egyenesen a közeli Nagyberek belsejébe kalauzolja a természet kedvelőket.
A kisvasút egyik végállomása a Fehérvízi-láp érintetlen területére visz, ahol 123 madárfaj, és számos madárritkaság is megtekinthető. Kihagyhatatlan úti cél, ha szerettek elveszni egy kicsit a természetben. A fürdőzés kedvelői is egészen könnyen eljuthatnak a Csisztapusztához közel található gyógyfürdőbe melynek különlegessége, hogy az 1953-as olajfúrások közben leltek rá a 42 °C-os gyógyvízre, amit 2006 óta már termálvízként jegyeznek.