Ilyen szobrokat szerintem Te is szívesen látnál városodban! Igazi különlegességek a világ minden tájáról, amelytől tátva marad majd a szád. Élethű és ötletes, különleges alkotások szobrászoktól.
Cipők a Duna parton – Budapest, Magyarország
Bizony egy-egy ilyen különlegességért nem feltétlen kell külföldre utaznunk, hiszen hazánk fővárosában is láthatunk olyan szoborcsoportot, ami nem mindennapi látványt nyújt!
Ez a művet Can Togay és Pauer Gyula álmodta meg, és a holokauszt áldozatainak emlékére készítették el – a Dunába lőtt áldozatokra emlékezve. Az emlékművet 2005 áprilisában avatták fel, és a mai napig megtekinthető a pesti alsó rakparton sétálva.
Fekete szellem – Klaipeda, Litvánia
Ettől biztos szívrohamot kapnék, ha alkonyatkor találkoznék vele az utcán, és nem tudnám, hogy ott van! Az ijesztő szobor egy szellemet ábrázol, amely a rakpartra mászik fel éppen…
Les Voyageurs, Marseilles, Franciaország
Csodálatos és megdöbbentő ez a szobor, amelyik úgy fest, mintha csak a levegőben lebegne! Az biztos, hogy mindenki alaposan körbejárja, aki ott jár, hiszen annyira instabilnak tűnik, minta éppen le akarna esni a teteje.
Musztángok, Las Colinas, Texas, USA
Robert Glen amerikai szobrász kiváló alkotása ez a gyönyörű, vágtató paripákat ábrázoló szoborcsoport, amelyhez a művész szökőkutat is készíttetett. Különlegessége, hogy a szökőkút úgy van megoldva, mintha a lovak patái valóban felvernék a vizet – ettől a szoborcsoport olyan élethűnek látszik, mintha csak valóban egy vágtató csapat lovat látnánk átgázolni a városon.
Robin Wright acélhuzal szobrai
Robin Wright tehetséges szoborművész igazán újat adott a világnak: acélhuzalból készített szobrai ugyanis nagyon légiesek, és élethűek is. A témában több szobor is készült, amelyek különböző helyeken találhatóak.
A pitypang központi motívuma a művésznek, és valljuk be valóban ügyesen csinálja a művész: mintha csak valódi virág termései szállnának a levegőben.
Lazac szobor – Portland, USA
Ennek a lazacnak különlegessége nem annyira a szoborban rejlik, sokkal inkább az elhelyezésében – ugyanis keresztül „úszik” egy épület sarkán! Megdöbbentő látvány lehet, és nekem különösen tetszik az a megoldás, ahogy a téglákat a testéhez rögzítették, hiszen így tényleg úgy mutat, mintha szétrobbant volna a fal az ugró test körül…