1. A kutyák meg tudják mondani az időt.
Oké, tehát a kutyusod nem tud ránézni egy órára és megmondani az időt, de megérzik az időt.
Az emberek mesterséges időmértékeket, például másodperceket, perceket és órákat alkottak, és az epizodikus memóriát használják a múltbeli események felidézésére és a jövőre való kitekintésre. A kutyák talán nem képesek így értelmezni az időt, de ez nem jelenti azt, hogy mindig a jelen pillanatban élnek.
Úgy vélik, hogy a kutyákat be lehet tanítani arra, hogy érzékeljék az időt, és a múltbeli tapasztalatok alapján előre lássák a jövőbeli eseményeket. A kutatások szerint létezhet az epizodikus emlékezet kutyás változata.
A kutyák epizodikus memóriája lehet az oka annak, hogy a kutyusod az ajtóban áll, hogy sétálni menjen, mielőtt még kivennéd a pórázt, az ablaknál ülve várja, hogy hazaérj a munkából, vagy különösen izgatottan várja, hogy hosszú távollét után láthasson.
2. A macskák nem nyávognak egymásra.
Tudtad, hogy a macskák valójában nem nyávognak egymásra? Így van - ez egy kizárólag az embereknek fenntartott kommunikációs eszköz.
A Cornell Egyetem tanulmánya szerint a macskák ügyesek abban, hogy hanglejtésüket a helyzetnek megfelelően módosítsák. A kutatók szerint például a reggel 7 órai "etess meg" nyávogás hosszabb és alacsonyabb frekvenciájú, mint a rövidebb, egyenlő arányban magas és alacsony frekvenciájú "fogadj örökbe" nyávogás.
Ha tehát valaha is úgy érezte, hogy érti, mit mond a macskája, most már tudja - tényleg érti!
3. Az aranyhalak várható élettartama hosszabb, mint gondolnád.
Szegény aranyhalak. Ultrarövid élettartamukról ismertek, de a National Geographic szerint a vadon élő aranyhalak átlagos várható élettartama 41 év! Fogságban átlagosan 10 évig, tóban pedig akár 30 évig is élhetnek.
A valaha feljegyzett legidősebb aranyhalak közül néhány az Egyesült Királyságból származik. A valaha feljegyzett legidősebb fogságban tartott aranyhalat, Tish-t, 1956-ban nyerték egy vásáron az Egyesült Királyságban, és 1999-ben, 43 éves korában halt meg! Tish megdöntötte a korábbi címvédő Fred rekordját, egy másik brit aranyhalét, aki 1980-ban, 41 évesen pusztult el. Talán a fiatalság forrása a tó túloldalán van.
4. A kutyád lábának tényleg olyan szaga van, mint a Fritosnak.
Észrevetted már, hogy Fido lábának olyan szaga van, mint a Fritosnak? Ez a jellegzetes bűz a kutyalábakban található természetes baktériumok mellékterméke: Proteus baktériumok, amelyek arról ismertek, hogy édes, kukoricás tortilla szagot árasztanak, és Pseudomonas baktériumok, amelyek kissé édesebb, popcornszerű szagot árasztanak.
Ezek a baktériumok a talajból jutnak be a kutyus mancsainak réseibe, és a szag teljesen normális. Néha azonban fertőzésre utalhat. Ha azt veszi észre, hogy kutyája túlzottan nyalogatja a lábát, zsíros a mancsa, vagy gyulladás van a lábujjai között, érdemes elvinni az állatorvoshoz.