Fillérekből elkészíthető a leghatásosabb szúnyogcsapda, mindössze egyetlen autógumi kell hozzá! Így végre ezt a veszélyes hulladéknak minősülő dolgot is felhasználhatjuk hasznosan...
Ezt az egyedi módszert guatemalai kutatók fejlesztették ki, majd tesztelték élesben. Szerencsére a kutatás sikerrel zárult és sok szempontból megkönnyítheti majd az emberek életét.
Ez a csapda gumiabroncsból készül. Magához vonzza a szúnyogokat, azok odapetéznek, majd a petéket megsemmisítve jelentősen csökkenthetjük a példányok számát.
Az alkotók havi szinten 18 100 petét gyűjtöttek eddig össze, ami rengeteg, ezzel tulajdonképpen biológiai gyérítést végeztek az elszaporodott populáción. A gumiabroncsból készült eszközt ovillantának nevezték el.
Az összegyűjtött petéket azonnal megsemmisítik. Rengeteg Aedes csípőszúnyogtól származó petét is begyűjtöttek, melyek zikát és dengue-lázat terjesztenek. Ezáltal rengeteg ember életét menthetik meg a kutatók.
A szerkezet két gumiabroncsdarabból áll, melyek egy szájhoz hasonlító formát felvéve hívogatják a döngicsélőket. Alul van egy beépített szelep, ami folyadékot ereszt ki. Ez egy fehéres, tejszerű, mérgező folyadék, tartalmaz feromont is. A nedű vonzza a szúnyogokat. Az ovillantát folyamatosan használják, heti egyszer ürítik, ezután pedig újra beüzemelik.
Néhány hónap múlva már remélhetőleg kimondhatjuk, hogy jelentősen visszaszorulni látszik a vírusokat terjesztő szúnyogok száma.
Ebben a videóban megnézheted hogyan készül ez a hatékony szúnyogcsapda:
Sajnos hazánk sem szúnyogmentes övezet.
Itthon is egyre elviselhetetlenebb mennyiségű szúnyoggal kell napi szinten megküzdenünk. Nemcsak kellemetlen a napokig viszkető, feldagadt piros folt, de egyre több veszélyes betegséget hordozó egyed is megtalálható már hazánkban. Mindannyiunk érdeke, hogy valamelyest visszaszorítsuk a gyorsan szaporodó rovarokat.
Jelenleg Tiszaújvárosban is szúnyoginvázió van, de számos más települést is elleptek a szúnyogok. Főleg a vízparti települések szenvednek a rovaroktól.
Fokozott óvatossággal bánjunk a szúnyogokkal és amennyiben nem a megszokott szúnyogcsípés jeleit tapasztaljuk minél előbb forduljunk orvoshoz!
Forrás: TreeHugger.com