Barnarizs-liszt
Ez a különleges liszt magas B-vitamin-, folsav-, mangán-, szelén-, vas-, illetve magnéziumtartalma miatt kiemelkedő. Mint láthatjuk, amellett, hogy hasznos tápanyagokat tartalmaz, mellette szól az is, hogy rendkívül könnyű vele dolgozni, illetve sokféleképpen felhasználható. Arról nem is beszélve, hogy gluténmentes diétához is tökéletes. Háromszor annyi rostot tartalmaz, mint a hagyományos fehérliszt, mind süteményekhez, mind panírozáshoz, de akár levesek, főzelékek sűrítéséhez is remekül alkalmazható. Kiváló eleme a fogyókúráknak – 100 gramm ugyanis csak 366 kcal-t tartalmaz.
Tönkölybúzaliszt
A fehérjetartalma nagymértékben felülmúlja a hagyományos búzafinomlisztét – emellett aminosavakat, ásványi anyagokat, valamint olyan vitaminokat is tartalmaz, mint példának okáért az egész B-vitamin-csoport, ami az optimális anyagcsere-folyamatokért felel. Ennek a lisztnek mindemellett szerepe van a mikrotápanyagok, a zsírok, fehérjék, szénhidrátok lebontásában. Ha mindez nem lenne elég, akkor mellette szól még az is, hogy rézben, magnéziumban, foszfor és kalciumban is gazdag. 100 grammja 338 kalóriát tartalmaz.
Mandulaliszt
A paleokonyha népszerű hozzávalója, ugyanis nem található meg benne glutén. Magas rosttartalma, valamint a fehérjék szempontjából sem elhanyagolható élelmiszer – ezek miatt, akik kevésbé szeretik a húst, esetleg vegetáriánusok, számukra is szintén remek választást lesz majd. A mandulaliszt mindemellett egészséges zsírokat tudhat magáénak, melyekre egy diéta során is szüksége van szervezetünknek. Szívvédő hatása is jelentős, illetve csökkenti a rossz LDL-koleszterin szintjét. Elsősorban leginkább süteményekhez, tortákhoz, kekszfélékhez használják, de isteni kenyér is készülhet belőle. 100 grammja mindössze 607 kalóriát tartalmaz.
Teljes kiőrlésű rozsliszt
Ennél a fajtánál a rozsszem mellet, annak a megtisztított héját, a korpát is megőrlik – így lesz a liszt természetes módon rostokban, ásványi anyagokban, rézben, vasban, cinkben és vitaminokban gazdag. 100 grammja 350 kalóriát tartalmaz.