notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

A logisztikában hazánk gazdaságának jövője

hirdetes

Fellendülhet a magyar gazdaság? A logisztikus szakma kezében a jövőnk!

CsN

A technika fejlődésével és a fogyasztói társadalom növekedésével egy egész új világ nyílt hazánkban is… Mostanra ugyanis a gyorsaság a kulcsszó – hiszen mindenki, mindent most és azonnal szeretne! Ez talán társadalmilag nem a legjobb hír, de a gazdaság szempontjából végre Magyarország lehet a nyertese a szituációnak!

Logisztikával a magyar gazdaság fellendüléséért

Napjainkban sajnos kiemelten fontos témává vált a gazdaság fejlődése és az ezt segítő, megfogható lehetőségek. A téma boncolásához az EFEB Felnőttoktatási Központ szakemberével és tanárával, Réti Györggyel beszélgettem kicsit, aki rálátást adott a logisztikus szakma fokozódó fontosságára, és a miértekre. Szeretném ezt most megosztani veletek.

György első pár mondatában vázolta számomra azt, amelyre eddig – őszintén megvallva – nem is gondoltam: a fogyasztás növekedésével, és a gyorsuló világgal egy olyan iparág fejlődött valódi és jól kihasználható ágazattá, amely egyben szolgálja ki a termelői és a kereskedői igényeket is: a logisztika a mindennapi élet középpontjába került.

Ahhoz hogy megértsd, miért kiemelkedő lehetőség ez hazánknak és a mi gazdaságunknak, elég Európa térképére tekintened: Magyarország központi elhelyezkedése ugyanis azaz előny, amelyet kihasználva mi lehetünk Európa szállítmányozásának alappillére!

hirdetes

De mire is van ehhez szükség?

Természetesen első sorban arra, hogy kicsit jobban figyeljünk globálisan erre az iparágra. György ugyanis felhívta a figyelmem rá, hogy hazánk egyszer a rendszerváltás után következő szállítmányozási hullámot már elmulasztotta meglovagolni – de most itt az újabb dömping, és az újabb lehetőség!

Maga a figyelem azonban nem elég, ha nincsenek jól képzett, gyakorlatias szakemberek az ágazatban.

hirdetes

 

Mivel az EFEB iskola is foglalkozik logisztikus OKJ-s képzéssel, de diploma is szerezhető más intézményekben a területen, joggal merült fel bennem is a kérdés, hogy melyiket érdemes választani. György szerint a különbség az egyetemi oktatás és a szakképzés között a gyakorlatorientáltság. Az egyetemeken, főiskolákon az elméleti képzés és a hátterek megismertetése annyi időt őröl fel, amely épp a gyakorlati részből vesz el, míg egy OKJ-s képzésen a rengeteg elméleti tananyagra a törvénykezések miatt nincs is lehetőség, így sokkal gyakorlatiasabb oktatást kaphatnak a tanulók.

A jó logisztikus szakember-igény növekedése

Szerencsére úgy tűnik, hazánk ráeszmélt a korábbi mulasztásra, és mostanra egyre inkább központi szerepet kap a szállítmányozás. Ezt bizonyítja a 2013-ban kiadott Nemzeti Logisztikai Stratégia is, amely megfogalmazza fontosságát ennek a piacnak. Ennek köszönhetően hatalmas dömping kezdődik nemsokára hazánkban: a jól képzett, nyelvtudással rendelkező logisztikusok lehetnek hazánk jövőjének zálogai.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Trambulin

A trambulin egy olyan rugalmas ugrálófelülettel rendelkező szerkezet, amelyeket elsősorban... Tovább

Absztrakt

Az absztrakt szó jelentése: elvont, formabontó. A művészetben és az építészetben a... Tovább

Tovább a lexikonra
Színes ötletek