A lóviadalokat ugyan néhány helyen, mint például a Fülöp-szigetek betiltották, ennek ellenére mégis megrendeznek ilyen eseményeket. Kínában viszont a hatóságok teljesen tehetetlenek, mivel a lóviadal egy régi szokás, amihez ragaszkodnak az emberek.
Ugyan ezeket az eseményeket a törvény tiltja, viszont mégis előfordul, hogy akár több napos rendezvényeket is szerveznek, amiken ez az állatkínzás a fő esemény. Leginkább Kínában és a Fülöp-szigeteken jellemzőek a lóviadalok, de előfordulnak Indonéziában is.
A lóviadal általában abból áll, hogy összeugrasztanak két lovat, akiket előtte felhergeltek. De olyan is előfordult már, hogy tudatmódosító szereket adagoltak az állatoknak és így hajszolták bele őket a harcba. A lovakra természetesen pénzfogadásokat tesznek.
Ezek a lóviadalok többnyire Kínában és a Fülöp-szigeteken jellemzőek. Egyes országokban törvény tiltja ezt az állatkínzást, azonban Kínában a hatóság szerint hogy a lóviadalok betiltása egy lehetetlen vállalkozás, mivel egy régi szokásról van szó. A lóviadal annyira elfogadott Kínában, hogy szinte nagyobb fesztiválok része, ahol a véres lóviadalt még tűzijáték is kíséri. Sőt, olyan is előfordul, hogy futballstadionokban rendezik meg őket több ezer ember előtt.
A Fülöp-szigeteken ugyan hoztak egy törvényt a lóviadalok betiltására 1998-ban, de ez annyit ért, mint halottnak a csók, ugyanis a kisebb településeken ugyanúgy megrendezik a lóviadalokat, mint korábban. Sőt, még néhány rendőr is részt szokott venni ezeken a véres eseményeken, ugyanis pénzt hoz nekik a kasszába.
Forrás: sportlo.hu