Ha még nincs programod a következő hétvégére, de kirándulnál egyet, akkor bemutatom neked Magyarország legszebb erdőit. Ezek a természeti kincsek minden évszakban csodálatosak, így bármikor érdemes meglátogatni őket!
Cuha-völgyi erdő – Magyarország egyik legszebb erdője
A Magas-Bakony egyik leglátogatottabb kirándulóhelye, ahol az infrastrukturális és a természet alkotta fejlesztéseknek köszönhetően a tájegység egyik gyöngyszemévé vált. Vinye és Porva – Csesznek vasúti vonal között található, Győr, Pápa és Zirc is maximum 40 kilométerre fekszik, így kirándulásra kimondottan alkalmas terület ez, hiszen a nagyobb városok is közel esnek.
A Cuha-völgyi kirándulóerdő és Tanösvény egész évben ingyenesen látogatható, a Cuha-völgyi milleneumi vasút és völgyhíd pedig az ország egyik legszebb, legcsodálatosabb vasútvonala, melynek kezdeményezték is az ipari műemlékké nyilvánítását.
Lapozz egyet és nézd meg Magyarország további legszebb erdőit!
Bükkszentkereszti erdő – Magyarország egyik legszebb erdője
Bükkszentkeresztet hazánk egyik legszebb falvának tartják. De nem csak a legszebbnek, hanem ezt a területet természetfeletti erővel is felruházták már a népi hiedelmek. Az erdőt szubalpin gyógyhellyé nyilvánították a különleges természeti adottságoknak köszönhetően, így rengeteg külföldi turista is sűrűn látogatja ezt a területet.
A helyi hegyvidéki levegő segít a légúti betegségben szenvedőknek, illetve jó hatással van a pajzsmirigyproblémákra és a vérszegénységre is. A kőrisekkel, juharfákkal, gyertyánokkal és bükkfákkal népesített erdő viszont nem csak ezért számít gyógyhelynek. Az úgynevezett Mária-kövek között megtalálható Boldogasszony köve is, mely nem csak betegségeket gyógyít, hanem még termékenységet is ad a nőknek.
Lapozz egyet és nézd meg Magyarország további legszebb erdőit!
Szalajka-völgy – Magyarország egyik legszebb erdője
A Szalajka-völgy Szilvásváradon található. A Bükk-vidék egyik legszebb, a kirándulók számára egyik legjobban kiépített része.
A magashegységi jellegű völgy nevét a 19. században kapta az itteniek fő megélhetéséről, a latin sal alcali után szalalkálinak nevezett Kálium-karbonáthamuzsír égetéséről. A Szalajka-patakban már hosszú ideje vadon él a sebes pisztráng, aminek szaporítása érdekében a patak medrét több helyen visszaduzzasztották, mesterséges neveldéket alakítottak ki.
A völgyben mintegy 100 éve tenyésztik a pisztrángokat. Helyi specialitás a füstölt, sült pisztráng. A Szalajka-patak forrásai tipikus karsztforrások, szélsőséges vízjárással. A Szalajka-forrás egy rövid szakaszon bejárható cseppkőbarlangból tör a felszínre. A völgyben pedig a Szilvásváradi Erdei Vasút közlekedik, melyet minden ide látogatónak feltétlen ki kell próbálnia, mert nagyon jó mulatság.
Lapozz egyet és nézd meg Magyarország további legszebb erdőit!
Írott-kő – Magyarország egyik legszebb erdője
Az Írott-kő (németül Geschriebenstein) a Kőszegi-hegység és egyben Dunántúl legmagasabb, 882 méteres pontja. Magyarország legmagasabb hegycsúcsai között ezzel a 44.
Első említése a 14. századból származik. Akkoriban Fenyőhegyként emlegették. A 17. században a Szálkő nevet kapta a csúcs. A mai Írott-kő nevet egyes feltételezések szerint az itt áthaladó Batthyány–Esterházy határ feliratozott határkövéről kapta.
1891-ben állították az első kilátót ide a Kőszegi Turista Egyesület tagjai. Ez egy fából készült torony volt, mely 1909-ig szolgálta az idelátogató turistákat. A trianoni osztrák–magyar határ az 1913-ban épült kő kilátó közepén húzódik végig, ezt a torony közepén egy határkő is jelzi. A kilátó bejárata az osztrák oldalon van.
A vasfüggöny idején a kilátó épületét a drótkerítés kikerülte és osztrák oldalon hagyta, látogatása is csak onnan történhetett. Az egykor gondozott országhatárt a sarjadásból megerősödött és felnőtt nyírfaerdő jelöli már csak.