Ez a támpont pedig nem más, mint a színek és a minták! Elsősorban ezeket kell majd összhangba hoznod, ugyanis majd ez fogja vonzani a tekintetet a helyiségbe lépve, ez fog kiemelkedni a káoszból. Dolgozhatsz egy mintával is – ekkor biztos a siker, ugyanakkor amennyiben már jártasabb vagy a lakberendezésben, akkor érdemes kísérletezned, hiszen vannak sokkal bátrabb minták is, melyek közül egy-kettőt biztosan össze tudsz majd hangolni.
Amennyiben nem szeretnél kísérletezni, remek megoldás lehet, ha egy adott mintát választasz – példának okáért egy mintás szőnyeget vagy tapétát – majd abból ragadsz ki egy konkrét színt, amihez majd kiegészítőidet, tárgyaidat kiválasztod.
Semmi sem maradhat üresen
A maximalizmusban egyetlen dolognak nincs helye, az pedig az üresség. Egyáltalán nem hagyhatsz semmit sem üresen – nem lehet olyan polc, ahova ne kerülne valami, nem lehet olyan falfelület, ami ne lenne letakarva vagy kidekorálva. Fel kell rúgnod az alapszabályokat, miszerint a tapétázott falat nem szabad díszíteni, valamint, hogy ne keverd a mintákat.
Azzal sem szabad foglalkoznod, hogy a világos színek majd nagyítják a teret, hiszen a maximalista irányvonal kifejezetten a sötétebb árnyalatokat kedveli.
Elsősorban éppen ezért alkalmazzák nagyobb terekben, helyiségekben, hiszen azoknál egyáltalán nem probléma, ha valamelyik tér kisebbnek hat, mint amilyen.
Rendezett rendetlenség
A maximalista stílus alapja a zsúfoltság, mégis, a helyiségek sose legyenek rendezettlenek! Úgy kell zsúfolnod tárgyaidat, hogy azok rendezettek maradjanak – nem szabad egyáltalán összekeverni magát az irányzatot az egyszerű rendetlenséggel.
A maximalista irányzatnál minden egyes tárgynak – még a legapróbbnak is – megvan a saját, pontos helye. Már csak azért sem szabad egy lapon emlegetni magával a rendetlenséggel, mert egy ilyen stílust képviselő helyiségben sokkal nehezebb rendet tartani és takarítani, mint egy átlagos szobában.