Nálunk a család imádja a pizzát, és szerintem ezzel nem csak mi vagyunk így. Viszont néha szeretek egy kicsit csavarni a dolgokon, és újítani a jól bevált recepten, hogy sem készíteni, sem enni ne legyen unalmas. Ez a recept garantáltan az egyik kedvencetek lesz! Szuper mutatós, szuper finom tölcséres pizza, amivel bárkit lenyűgözhetsz!
Az ötlet nem egyedi, hanem én is úgy láttam valahol. Valamelyik nyáron, amikor a család a horvát tengerparton nyaralt, a szokásos esti séta alatt láttam először ilyet. A fagyikavalkádban egyszer csak kitűnt a tömegből valami illatos, gőzölgő furcsaság, amire első ránézésre én is azt hittem, hogy fagyi. De a fagyi csak nem gőzölög a 40 fokos hőségben?! Egy manapság egyre divatosabbá váló street food-os autóból árulták, és természetesen azonnal meg kellett kóstolnom. Szerelem volt első harapásra! Így hát elhatároztam, hogy én is elkészítem otthon ( a család és a barátok nagy örömére), és hát mondanom sem kell, osztatlan sikert aratott! Próbáld ki te is, és nyűgözz le mindenkit a különlegességeddel!
Mivel egy kicsit más fajta pizzáról van szó, ezért másképp is kell egy picit csinálni. Nem kell persze rögtön pánikolni, a hozzávalók ugyanazok lesznek, és mindent írok lépésről lépésre – így a kezdő háziasszonyok is bátran fogjanak hozzá! A különbség abban rejlik, hogy a tészta nem a hagyományos módon készül el – nem begyúrom, leteszem, és kinyújtom kör alakúra, vagy ahogy épp sikerül – hanem most kúp alakú tésztát fogunk készíteni. Ennek viszont van egy hatalmas előnye: könnyen fogható lesz, amit akár útközben is elmajszolhatsz.
Lapozz tovább a receptért és a videóért!
Alapvetően a hagyományos, jól bevált olasz pizza tésztára lesz szükségünk, és ezt fogjuk kúp formájában megsütni. Utána ebbe fogod tenni a megszokott finomságokat, mint a paradicsomszósz, mozzarella, bazsalikom, sonka, parmezán és mindent, ami szem szájnak ingere, ízlés szerint. Lássunk is neki!
Tészta hozzávalói
- 250 g liszt
- 1,5 evőkanál extra szűz olívaolaj
- 1 evőkanál só
- 1 teáskanál cukor
- fél csomag száraz élesztő (természetesen fél kocka friss élesztőt is lehet használni)
- 1,5 dl langyos (kézmeleg) víz
- ízlés szerint szárított fűszert is tehetünk a tésztába pl. oregánó, bazsalikom, kakukkfű, zsálya
Elkészítés
A langyos vízbe beletesszük a cukrot és elkeverjük. Hozzáadjuk az élesztőt, majd ezt is elkeverjük és ezután tesszük bele az olívaolajat. Hagyjuk felfutni, vagyis amikor vastag habszerű réteg keletkezik az edény falán, akkor futott fel az élesztőnk.
Amíg az élesztő felfut, addig van pár percünk összekészíteni a száraz hozzávalókat egy magas falú tálban. Szitáljuk bele a lisztet, a sót és ha teszünk bele, a fűszert is. Ebbe öntsük bele a felfuttatott élesztős vizet, majd alaposan dolgozzuk össze a tésztát. Fontos, hogy az arányokat pontosan tartsuk, mert akkor lesz tökéletes állagú a tészta: azaz egy lágy, könnyen gyúrható, puha tészta, ami könnyedén elválik az edény falától. Ha valami véletlenül megbillent, akkor ha nagyon ragacsos, nagyon kevés lisztet adjunk hozzá még apránként, és egy kis olívaolajat is!
Ha száraz élesztővel dolgoztunk, akkor akár meg is spórolhatjuk a kelesztést, és rögtön formázhatunk. Ha friss élesztővel szeretsz sütni, akkor érdemes 1 órát meleg helyen, letakarva pihentetni, és csak utána nekilátni.
Mivel úgy érzem, nem tudnám elég szemléletesen leírni, hogyan is kell megformázni a tésztát, ezért inkább kerestem egy videót, amin jól látható mit kell csinálni.
Ezután nincs más dolgod, mint megtölteni mindenféle földi jóval, amivel csak szeretnéd! Sok sikert, és jó étvágyat a végeredményhez!