De pont elterjedtsége miatt számos veszélyt rejt: nem csak levele, szára, az abban csordogáló nedv, de hagymája is mérgező. Hogyha leszakítaná gyermekünk, figyeljünk oda, ugyanis a nedve bőrirritációt okozhat, arról nem is beszélve, hogy ez viszketéssel jár, bőrpír keletkezik. Mérgezésről elsősorban akkor beszélhetünk, ha a hagymáját összetévesztik a vöröshagymával. Fogyasztás esetén akár bénulás is felléphet.
4. A kutyatej
A pompás kutyatej is nagy népszerűségnek örvend, viszont, ahogy már a nárcisznál is említettük, ennél a növénynél is egyébként csípős ízű nedvével érdemes vigyázni. Az előző növénytársához hasonlóan bőrirritációt okoz, valamint akár hányáshoz, hasmenéshez is vezethet, ha véletlenül elfogyasztják.
5. Bazsarózsa
A bazsarózsa vagy pünkösdi rózsa már csak a nevéből adódóan is, pünkösd környékén kápráztat el minket várágával. Ennek a csodavirágnak minden része mérgező – a gyökerétől kezdve a magvakon át a virágával bezáróan. Gyökere és magja peregrinint, még virága canint tartalmaz. Mindkettőnél szervezetünkbe jutása esetén idegrendszeri károsodás, gyomor-, bélgyulladás, hányás hasmenés léphet fel.
6. Ciklámen
Ennél a növénynél annyi „szerencsénk” van, hogy földalatti gumója sokkal mérgezőbb, mint a szabad levegőn lévő virága. Még előbbi szervezetünkbe jutva szédülést, légzési nehézségeket, görcsöket okoz, addig virága csupán hasmenéssel, gyomorfájdalommal jár együtt.
7. Madárbirs
Ez a cserje késő tavasszal hozza meg mutatós bogyóit, mely könnyen magához csábítja az érdeklődőket. Érdemes viszont odafigyelnünk, ha ezt nem tesszük meg, termése összekeverhető nem csak a csipkebogyóval, de a galagonyával is. Enyhén mérgező termésekkel rendelkezik.
8. Kankalin
A kankalin, vagy más néven primula a legtöbb virágágyásban megtalálható. Általában bőrirritációt okoz tejnedve a kíváncsiskodók számára, valamint levele és hajtása is mérgező primint, benzokinonszármazékot tartalmaz, ezért érdemes vele vigyáznunk.
Te tudtad, hogy ezek a növények ilyen méreganyagokat termelnek?