A mézben 100 grammonként 1350-1450 kJ energia van, ezért használd bölcsen! 80%-ban egyszerű szénhidrátokból, például glükózból és fruktózból áll, így könnyen felszívódik, könnyen emészthető, és kíméletes a májhoz és a hasnyálmirigyhez.
Még akkor is, ha egy cukorbeteg elájul vagy kómába esik, édes víz helyett mézet tenni a szájpadlásra a legnagyobb dolog, hiszen onnan szívódik fel
A répacukorhoz hasonlóan azonban cukorbetegeknek sem javasolt, kivéve ezekben a szokatlan esetekben a dietetikus szerint. - Én is maximum napi egy teáskanálnyit javaslok egészséges embereknek"- folytatta a szakember.
Mézet nem szabad adni egyéves kor alatti gyereknek!
A mézet csak akkor szabad az étrendbe adni, amikor a gyermek eléri ezt a kort. Fejletlen immunrendszerük és bélflórájuk miatt a kisgyermekek különösen érzékenyek a Clostridium botulinum baktériumra, amely gyorsan elszaporodhat a szervezetükben. Az általuk okozott botulizmus súlyos, akár életveszélyes tüneteket is okozhat.
A méz és a virágpor több tízezer éve ismert, hogy a fent leírt előnyökön túlmenően jó hatással van a férfi potenciára is. A mézet már az ókortól kezdve hasznosították az emberi érintkezésekben: a római és görög fürdőkben például a megismerkedést remélők mézes vizet kínáltak a kiszemelt párjuknak. Ha elfogadták, az azt jelentette, hogy az udvarlás nem jelent többé problémát.
Nálunk, ha egy lányos ház úrnője mézes süteményt adott a vele randevúzó fiatalembernek, az azt sugallta, hogy örül, hogy az anyósa lehet.
Még édesebb gyakorlat volt a Távol-Keleten, ahol a "nászút" kifejezést szó szerinti értelemben alkalmazták. A férfit az esküvője előtt szigorú éjszakai vizsgálatnak vetették alá. A menyasszony meztelen testét mézzel kenték be, és a vőlegény feladata volt, hogy ajkával eltávolítsa.
A bátor ifjúval megitathatta a mézes nászbort, amelynek hatása csak egy óra múlva érvényesül, ha nem akartak ilyen fricskát.
Ezekre fantasztikusak a mézek:
Az akácmézet magas vitamintartalma miatt, a repcemézet tartósított tartalma miatt, a vegyes virágmézet pedig a sokféle hatóanyag miatt, míg a repcemézet tartósított tartalma miatt ajánljuk immunerősítőnek!
A repceméz érzékeny gyomrúaknak is kiváló. Ha nem szereti, próbálja ki az akácmézet; mindazonáltal a napraforgó méz szigorúan tilos az érzékeny gyomrúak számára.
Magas kalciumtartalma miatt az akácméznek van egyértelműen a legjobb hatása a csontbetegségekre.
Az akácméz és a repceméz magas vastartalmuk miatt hatékony megoldás a vérszegénység ellen.
A napraforgómaghoz hasonló összetétele miatt a napraforgó méz a legsikeresebb az ilyen terápiák támogatásában a férfiak problémáira (prosztata, vizeletürítési problémák).
Az akácmézet kálium- és kéntartalma miatt leginkább méregtelenítésre ajánlják.
A napraforgóméz a leginkább ajánlott antioxidáns terápia magas E-vitamin-koncentrációja miatt.
A vegyes virágméz, amely többféle nektár jótékony elemeit egyesíti, fantasztikus választás az általános egészség megőrzése érdekében. A fajtamézek egyes hatásainak listáját ide kattintva érheti el.